válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejdelší golfové hřiště má 1365 km, hra trvá 5 dní

Nejdelší golfové hřiště má 1365 km, hra trvá 5 dní
Zdroj: Profimedia
+ 3 fotky+ 4 fotky

V Austrálii mají nejdelší golfové hřiště světa. Nullabor Links začíná v oblasti Kalgoorlie v západní části kontinentu a končí v Ceduně na jihu. Říká se, že hřiště bylo vytvořeno pro řidiče dálkových kamionů, aby na své dlouhé cestě měli aspoň nějakou zábavu.

Tomáš Chalupa 16. září 2020

Ve skutečnosti ale hřiště zřejmě vymysleli dva nadšenci nad sklenkou vína. Ti vymýšleli, jak přimět turisty a řidiče na dálnici Eyre Highway, aby občas zastavili, zahráli si golf. Bizarní myšlenka se ale setkala s velkým pochopením a Nullabor Links se skutečně začalo využívat.

„Aktuálně máme 17 000 lidí, kteří zaplatili za to, že si mohou zahrát golf na Nullabor Links a koupili si scorecard,“ říká Alf Caputo, manager hřiště s tím, že minimálně stejný počet hráčů hřiště využívá bezplatně.

Thumbnail # Po golfovém hřišti se procházel ohromný aligátor jako z Jurského parku
Mohlo by Vás zajímat:

Po golfovém hřišti se procházel ohromný aligátor jako z Jurského parku

Hřiště se skládá ze 7 jamek, které patří k jiným golfovým hřištím, a 11 jamek, které byly umístěny podél dálnice právě jako součást Nullabor Links. Celkem má tak hřiště klasických 18 jamek, jen rozprostřených na vzdálenost 1365 kilometrů. Průměrná vzdálenost mezi jamkami je 66 kilometrů, nejdelší mezera měří 200 kilometrů.

Je pravdou, že mnoho lidí vůbec nechápe, proč by někdo měl jezdit tak ohromné vzdálenosti jen aby si párkrát máchl golfovou holí a dostal míček do jamky, ale ti, co celé hřiště dokončili, potvrdí, že je to naprosto mimořádný zážitek. Nejde totiž jen o golf jako takový, ale i o cestu, dobrodružství a poznávání.  V současnosti bohužel nelze celou dráhu absolvovat, protože kvůli koronaviru jsou zavřené hranice mezi státy, na jejichž území se hřiště rozkládá.

Další články

Zavří­t reklamu