válkaČeskoslovenskoobjevy

Nejbezpečnější auto na světě? Vozí se v něm prezident Obama

Nejbezpečnější auto na světě? Vozí se v něm prezident Obama
Zdroj: wonderfulengineering.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

O autě amerického prezidenta se toho moc neví, vše je přísně tajné, přesto se na veřejnost dostalo několik zajímavých detailů. Prezidentovi se totiž nesmí nikdy nic stát, takže vozidlo zvané The Beast (bestie) je nejbezpečnějším autem na světě.

Tomáš Chalupa 28. února 2015

Prezidentův speciální Cadillac je pět a půl metru dlouhý a přes metr a půl vysoký. Jeho hmotnost je tajná. Okna jsou pět palců tlustá a neprůstřelná. Technologie jejich výroby je rovněž tajná. Neprůstřelná jsou také kola, jsou potažená kevlarem. Pokud by přesto došlo k prasknutí pneumatiky, vozidlo může jet i po zesílených ocelových ráfcích kol. Auto si s sebou bere prezident na cesty, takže letí společně s ním v Boeingu Air Force One. Když prezident vystupuje z letadla, vozidlo je vždy u schůdků, aby v případě nebezpečí mohlo vytvořit přehradu proti davu.

Kabina prezidenta je zcela neprodyšná, aby nebyl zranitelný ani chemickým útokem. V přední části vozu pod světly jsou kanóny se slzným plynem a kamera pro noční vidění. Jediné okénko, které lze otevřít, je jen u řidiče a i to se děje jen velmi výjimečně. Dveře jsou z osmi palců tlustého pancíře a váží stejně jako vstupní dveře do Boeingu 757. Na podvozku auta jsou zesílené ocelové pláty, které mají posyktnout ochranu proti bombám. V kufru vozidla je malá krevní banka s krví prezidentovy krevní skupiny, plazmou a také zásobník s kyslíkem, který proudí přímo do kabiny prezidenta. Samozřejmostí je vlastní satelitní připojení. V autě může sedět až sedm lidí. Celý prezidentský speciál stál 1,5 milionů dolarů.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu