Jízda v barevném sněhu v zářivých oblecích je prostě cool. | zdroj: youtube.com


Největší světelná show na sněhu v historii: Na lyžařské obleky padlo 7000 LED diod

TÉMATA: sport | extrémy | technologie

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 02. 2016 | 15:30

Tým lyžařů vyrazil v noci na svah. Oblékl se do speciálního obleku složeného z větších a menších LED diod. Pak nad ně vyletěl dron s kamerou. A pak se všichni rozjeli dolů.

Tenhle šílený nápad zrealizovala společnost Philips ve spolupráci se švédskou agenturou Ahlstrand & Wållgren. Televize dodala techniku a světla. Klip se natáčel pět týdnů v Britské Kolumbii a na Aljašce. Osvětleny byly sjezdovky i jejich okolí a také samotní lyžaři pomocí speciálních obleků. Velká světla u sjezdovky byla velká jako pračka, všude stály generátory s kabely, bylo to několik tun vybavení, které bylo potřeba dostat na kopec. 

Celý projekt vznikl jako propagace nové televize Philipsu Ambilight. "Raději vám ani nebudu říkat, kolik to celé stálo," říká Nick Waggoner. Reklamní spot ukazující krásu barev byl nepochybně mimořádně drahý, ale výsledek stojí za to.

Největší problém, s jakým se museli tvůrci spotu vypořádat, byl fakt, že LED diody se v mlze chovají stejně jako reflektory. Kdykoliv lyžař vystříkl před sebe oblak sněhu, světelné kouzlo se ztratilo. Bylo nutné čekat na ideální podmínky, které nastaly nakonec až na Aljašce. Úsilí se vyplatilo, sněhové podmínky tam byly téměř dokonalé a klip se podle všech zúčastněných povedl.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 02. 2016 | 15:30

Zavří­t reklamu