válkaČeskoslovenskoobjevy

Nedodržujete karanténu? V Indii vás zastaví policista s maskou koronaviru

Nedodržujete karanténu? V Indii vás zastaví policista s maskou koronaviru
Zdroj: independent.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Ať už se jedná o Česko nebo Indii - stále se najde spousta lidí, kteří si neuvědomují význam karantény a sociálního distancování a vesele se dál pohybují po veřejném prostoru, i když to není nezbytně nutné. V indickém městě Čennai se z toho důvodu rozhodli pro neobvyklý způsob edukace veřejnosti.

Simona Knotkova 1. dubna 2020

„Pokud budete vycházet ven, já vejdu dovnitř,“ je hlavní slogan kampaně, kterou spustila policie z indického Čennaie ve spolupráci s umělcem B. Gowthamem. I když je v zemi nařízená karanténa, velká část lidí ji porušuje.

„Vláda nám nařídila, abychom nechodili ven, ale stále můžete vidět lidi, kteří se potulují sem a tam bez řádných ochranných prostředků. Nedodržují ani dostatečnou hygienu,“ sdělil Gowtham.

Aby si někteří lidé uvědomili, co jim hrozí, pokud budou sociální izolaci porušovat, Gowtham vyrobil speciální helmu ve tvaru koronaviru. Během služby ji má na sobě policejní důstojník Raješ Babu.

„K veřejnosti neustále mluvíme. Podnikáme veškeré kroky, ale stále se najde dost lidí, kteří vychází ven. Jen málo z nich si uvědomuje, co se děje. Proto nás napadlo, že bychom na to mohli jít trochu jinak. Když si na sebe obléknu helmu, cestujícím hned přijde na mysl koronavirus. Hlavně u dětí se setkávám se silnou reakcí,“ říká Babu.

Akce se prý už setkává s pozitivním výsledkem. Karanténa v Indii začala před více než týdnem a potrvá minimálně 21 dní.

Další články

Zavří­t reklamu