Nápoj proti upírům? Vynálezce slibuje, že jeho česneková káva nejenom výborně chutná, ale také nezpůsobuje zápach z úst.

Nápoj proti upírům? Vynálezce slibuje, že jeho česneková káva nejenom výborně chutná, ale také nezpůsobuje zápach z úst. | zdroj: odditycentral.com


Nedělá vám kofein dobře? Zkuste kafe z česneku

TÉMATA: extra nápady | káva | japonsko

user-avatar

Simona Knotková

26. 10. 2017 | 08:23

Čtyřiasedmdesátiletý muž z japonské prefektury Aomori stojí za vynálezem netradičního nápoje. I když vypadá jako kafe a údajně i chutná jako kafe, jeho jedinou surovinou je česnek.

Inspiraci dostal Yokitomo Shimotai už před 30 lety, když spálil steak pečený na česneku. Povšiml si, že spálený česnek vydává podobné aroma jako káva. Když ho smíchal s horkou vodou, dokonce prý jako káva i chutnal. Po odchodu do důchodu začal pracovat na vývoji nápoje.

Trvalo mu celkem pět let, než dal dohromady formuli dokonalé česnekové náhražky. "Můj nápoj je pravděpodobně první svého druhu na světě. Neobsahuje žádný kofein, a proto je vhodný pro noční popíjení nebo těhotné ženy. Hořkost spáleného česneku skvěle připomíná chuť kávy," vypráví.

Česnek pro svůj produkt peče v troubě a roztlučený ho dává do čajových pytlíků. Zájemci za jedno balení zaplatí přes šedesát korun. A špatného dechu se prý nemusí bát – propečený česnek už není aromatický.

user-avatar

Simona Knotková

26. 10. 2017 | 08:23

Zavří­t reklamu