válkaČeskoslovenskoobjevy

Nebudete věřit, ale tahle smoothies jsou vážně k snědku. Novozélanďanka na ně maluje jen přírodními ingrediencemi

Nebudete věřit, ale tahle smoothies jsou vážně k snědku. Novozélanďanka na ně maluje jen přírodními ingrediencemi
Zdroj: boredpanda.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Nad miskou se smoothie se asi ne každému budou sbíhat sliny, ale jedna z jeho pravidelných konzumentek objevila způsob, jak ze zeleninového pyré učinit lákavější pokrm. Poněkud fádní povrch mixované kaše totiž zdobí portréty zvířat či filmových hvězd, přičemž k tomu používá čistě přírodní ingredience.

Yvonne Pokorná 5. prosince 2017

Nad svými výtvory třicetiletá Hazel Zakaryia z Nového Zélandu někdy tráví až šest hodin. Ke zdobení smoothie používá jen dřevěné špejle a kuchyňský nůž. Své jedlé obrazy vytváří z čistě přírodních ingrediencí – kurkumy, čaje modrá matcha, mléka, smetany či prášku z klitorie ternatské. Ve výsledku se nechce ani věřit, že Zakaryia není profesionální food artistkou, ale živí se jako obchodní analytička. Zdobení smothie je tak jejím koníčkem.

Ke “smothie art” se dostala čistě náhodou, když se pokoušela ozdobně vmíchat kokosové mléko do dýňové polévky. Nevyšlo to tak, jak si představovala, tak pro vylepšení vzhledu přidala trochu pesta a vytvořila z něj strom. “Znovu jsem v sobě probudila zálibu pro malování a kreslení,” svěřila se. Nejenže tímto způsobem má možnost uplatnit svoji kreativitu, ale dělá i něco smysluplného pro své zdraví. Díky konzumaci smoothie zkonzumuje více syrového ovoce a zeleniny. “Je to super věc vytvářet umění, které je zároveň jedlé a chutné. Pro mě i pro manžela je to pochoutka,” tvrdí.

Zkuste to i vy a uvidíte. Možná vám malované pyré nebude o mnoho víc šmakovat, ale určitě bude na něj mnohem hezčí pohled. Ostatně jíst se má i očima.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu