Bernie Carroll psal dopisy dlouhá desetiletí, mnoho jich noviny také otiskly

Bernie Carroll psal dopisy dlouhá desetiletí, mnoho jich noviny také otiskly | zdroj: odditycentral.com


Naštvaný Brit píše do novin dopisy denně od roku 1978

TÉMATA: angline | dopisy | senioři

user-avatar

Tomáš Chalupa

12. 03. 2020 | 08:00

Do novin občas píší rozčílení čtenáři, že se jim nelíbí to či ono, nebo že by měly noviny napsat o nějakém problému či nešvaru. Někteří lidé si z toho udělali koníček a píší do novin i opakovaně. Brit Bernie Carroll ale posílá do novin rozhořčené dopisy denně už od roku 1978. Získal tak přídomek nejnaštvanější muž ve Velké Británii.

Carroll napsal přes 15 000 dopisů. Čeho se týkal ten první, který poslal v roce 1978, si už Carroll ani nepamatuje.  V drtivé většině se ale dopisy týkaly městské rady v Liverpoolu. Asi největší pozornost a přijetí se dostalo jeho dopisům věnovaných ohňostrojům pořádaným městem a jejich neblahých dopadů na čtyřnohé mazlíčky. Toto téma rezonuje mimochodem společností i dnes. Mnoho Carollových dopisů bylo otištěno v rubrice Názory čtenářů.

Carroll ale není jen bohapustý si stěžovat, ale přináší také nápady a řešení. Mnoho jeho dopisů bylo skutečně konstruktivních a přinášel v nich svůj pohled na věc i případné návrhy řešení. „Jsem nejvíce názorový muž ve Velké Británii (v originále most opinionated man, v češtině takové slovo není). Mám názor úplně na všechno,“ říká o sobě sám Carroll. „Vím, že moje dopisy nevedly nejspíš k žádným změnám, ale psát je mi přináší pocit katarze. Pomáhá mi to zvládnout všechen hněv, který ve mně je,“ dodává Carroll.

Přestože Carroll píše dopisy stále, tvrdí, že dnešní doba je celkově lepší, než 70. nebo 80. léta, kdy s dopisy začal. Tehdy se také vyjadřoval k podstatnějším problémům, jako byly již zmíněné ohňostroje, zatímco dnes píše o zcela nahodilých věcech, jako jsou soutěže v jezení různých pokrmů nebo obliba botoxu při úpravě ženských rtů.

Psaní dopisů mělo vliv i na jeho osobní život. Carroll je ženatý, a díky psaní dopisů, při kterém se zbavil vší frustrace a hněvu, netrápil nikdy svou ženu ani se s ní nehádal. „Myslím, že mi psaní dopisů nejspíš zachránilo manželství,“ uzavírá Carroll.

user-avatar

Tomáš Chalupa

12. 03. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu