Zabydlet se v tomhle luxusním plovoucím sídle, to by se i ta karanténa dala přežít. | zdroj: youtube.com


Našli jsme ideální místo pro karanténu, budete v bytě a přitom na cestách po moři

TÉMATA: lodě | jachty | domy

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 03. 2020 | 20:30

Jmenuje se The Arkup a je to oficiálně jachta. Ve skutečnosti je to ale plovoucí vila, se kterou se můžete vydat jen do mělkých a bezpečných vod. V dobách koronavirové karantény nejspíš ideální řešení, co myslíte?

Arkup pohánějí dva elektromotory o výkonu 272 koňských sil. To z ní sice rozhodně nedělá nejrychlejší plavidlo na světě (pluje jen maximální rychlostí 7 uzlů na vzdálenost 20 námořních mil), ale pro běžný provoz to bohatě stačí. Jinak je plovoucí dům vybaven čtyřmi ložnicemi, obývákem, kuchyní, 4 koupelnami a vlastním bazénem. Střecha je zatahovatelná, pokud ji rozložíte, je pokrytá solárními panely, takže se z ní stává významný zdroj energie.

Vše je samozřejmě vybaveno nejvyšším možným luxusem. I proto je cena plovoucího domku 5,5 milionu dolarů. Její největší slabinou jsou zřejmě nautické vlastnosti. Tohle plavidlo není stavěno na žádné velké objevitelské cesty, nezvládne rozbouřené moře, takže ve výsledku zřejmě bude plout na dohled přístavů nebo ostrovů. To je samozřejmě škoda, ale zrovna teď, v časech, kdy všichni musíme být povinně zavření doma, se zrovna tahle varianta jeví jako poměrně zajímavá. Takže pokud jste zrovna vyhráli ve sportce hlavní cenu nebo jste našli někde ztracených 1000 bitcoinů, pak můžete uvažovat o koupi.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

23. 03. 2020 | 20:30

Zavří­t reklamu