Toto viděli pod mikroskopem vědci ze Sheffieldu, je to podle nich splasklý živý balon

Toto viděli pod mikroskopem vědci ze Sheffieldu, je to podle nich splasklý živý balon | zdroj: last-ufo-sightings.net


Našli jsme důkaz mimozemského života, tvrdí skupina astrobiologů

TÉMATA: věda | vesmír | komety | astronomie

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 02. 2015 | 07:45

Za vším stojí objev takzvané „ghost particle“, tedy něco jako neviditelné částice nebo částice duchů. Tato částice není ovšem neviditelná, nechává za sebou závoj podobný oblaku kouře. Tým astrobiologů z univerzity v Sheffieldu z toho odvozuje zásadní věc – život ve vesmíru existuje. Cestuje právě v těchto částicích.

Podle profesora Miltona Wainwrighta je částice, která je srovnatelná s tloušťkou lidského vlasu, v podstatě živou raketou, která uvnitř obsahovala mimozemské mikroorganismy. To, jak byla částice zachycena, je její „splasklá“ verze a podle Wainwrighta se po naplnění plynem může nafouknout do podoby balónu. Uvnitř tohoto balonu mohou přežívat organismy a putovat jakýmkoliv prostředím, oceány, vzduchem nebo vesmírem. 

Částice je podle vědců stěna mikroskopické mimozemské řasy. Aby vůbec mohli zkoumat tyto podivuhodné přírodniny, museli vypustit balony do výšky 27 kilometrů. Zatímco mnoho lidí si myslí, že částice prostě jen putují atmosférou z jednoho místa na Zemi na druhé, Wainwright má jiný názor. Považuje za nemožné, aby se z povrchu vznesla nějaká částice až do výšky 27 kilometrů. Vysvětlení je jiné. Částice přiletěly do atmosféry z vesmíru na povrchu nějaké komety. Dokládá to podle něj i fakt, že vzorek není kontaminován žádným pozemským znečištěním, semeny trav nebo pyly. Na povrchu částice jsou prý patrné miniaturní krátery, které mohly vzniknout jen ve vesmírném prostoru, dopadem ještě menších částic na povrch odebraného vzorku.

Jenže existují samozřejmě i jiné teorie. Astrobiolog Chris McKay požaduje po výzkumném týmu další důkazy, aby byl ochoten jejich teorii přijmout. Seth Shostak z projektu CETI zase tvrdí, že organismy by se v živém balonu mohly přemísťovat maximálně v oblasti naší sluneční soustavy. Celá záležitost s možným transportem živých organismů na povrchu komet je podle něj jen hypotézou, kterou zatím nikdo pořádně neprobádal. Jestli jsou částice duchů důkazem mimozemského života, nebo jen příliš bujné fantazie vědců ze Sheffieldu, ukáže zřejmě až čas. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 02. 2015 | 07:45

Zavří­t reklamu