válkaČeskoslovenskoobjevy

Násilníci donutili ženu vykopat si vlastní hrob. Pak ji zaživa pohřbili

Světová média šokoval otřesný případ z Ukrajiny. Dvojice opilých mužů se tam pokusila zaživa pohřbít sedmapadesátiletou ženu.

Simona Knotkova 7. května 2020

K násilnému incidentu došlo v ukrajinské vesnici Marjanske v samosprávné oblasti Poltava. Poškozenou se stala Nina Rudčenko, kterou jednoho večera napadla dvojice opilých bratrů ve věku dvaceti sedmi a třiceti let.

Když byla žena sama, muži se jí vloupali do domu, kde ji začali surově mlátit pěstmi a baseballovou pálkou. Týrání trvalo asi dvě hodiny. Následně ji v bezvědomí odtáhli na místní hřbitov. Tam ji několikrát polili vodou, aby se probrala. Poté jí přikázali vykopat si lopatou vlastní hrob, do kterého si musela vlézt.

„Ležela jsem v hrobě tváří dolů, když na mě začali házet hlínu. Rukama jsem si zakrývala obličej a snažila jsem si našetřit nějaký vzduch. Smáli se a říkali, že mají v plánu zabít celou moji rodinu. Vyhrožovali, že upálí mou sestru a kousek ode mě pohřbí i mého zetě. Když s prácí skončili, dohadovali se, jestli jsem už mrtvá. Pak odešli,“ popsala žena médiím okamžiky hrůzy.

Tady měla žena naposledy spočinout

Tady měla žena naposledy spočinout

Hrob byl naštěstí mělký, a tak se ženě podařilo prokopat se ven. Ze hřbitova se odplazila zpátky domů, kde znovu ztratila vědomí. Ráno ji našla sestra Ludmila Guru. „Její tvář byla pokrytá modřinami a krví, byla tmavá a napuchlá. Skoro jsem ji nepoznala,“ vypovídala příbuzná. Její slova potvrdil chirurg z Okresní nemocnice ve Velykobagachansku Olexandr Klymčuk, podle kterého žena utrpěla otřes mozku a zlomenou čelist s nosem. Po celém těle měla také četné podlitiny.

Probíhající vyšetřování odhalilo, že se ze strany bratrů mělo jednat o vyřizování účtů. Muži tvrdí, že jim žena ukradla psa, který se jim před půlrokem zatoulal. Brutálnost svého činu svedli na alkohol. Nyní jim hrozí až deset let odnětí svobody za pokus o vraždu. A to není vše.

„Podezřelí mohou být také obvinění z únosu. Nyní se zabýváme všemi okolnostmi,“ sdělil mluvčí policie Evžen Slipčenko.

S novináři promluvila také matka bratrů. Obviněním nevěří a trvá na tom, že skutečným zločincem je poškozená žena, která krade.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu