Vrak messerschmittu už má i svého pilota, hledá se místo pro jeho hrob.

Vrak messerschmittu už má i svého pilota, hledá se místo pro jeho hrob. | zdroj: warhistoryonline.com


Našel se pilot zříceného messerchmittu, který objevil na poli dánský školák

TÉMATA: vraky | letadla | druhá světová válka

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 04. 2017 | 11:00

Student střední školy Daniel Rom Kristiansen se svým otcem nalezl na poli za domem vrak německé stíhačky Bf-109. O tomto nálezu už jsme psali, teď má ale kauza pokračování. Podařilo se vypátrat i pilota stroje.

Německé úřady, se kterými se Dánové spojili, oznámily, že pilotem stroje byl Hans Wunderlich. Se svým letounem havaroval 10. října 1944. Jméno pilota se podařilo identifikovat z nalezených dokumentů, jako byl letový deník a potravinová karta. Oboje se našlo přímo ve vraku letadla. 

Wunderlich se narodil v bavorském Neusorgu v roce 1925. Nebyl ženatý a neměl žádné děti. Příčina havárie nebyla v záznamech identifikována, pouze bylo označeno jako místo havárie bahnité pole. Snahy vyzvednout letadlo byly neúspěšné a na celou záležitost se brzy zapomnělo. 

Ostatky pilota jsou nyní v držení dánských úřadů. Jelikož pilot nemá žádné příbuzné, byla oslovena německá organizace starající se o válečné hroby, aby našla místo, kde bude Wunderlich pohřben. Zatím se jeví jako nejpravděpodobnější, že Wunderlich bude pohřben na některém dánském válečném hřbitově. 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 04. 2017 | 11:00

Zavří­t reklamu