válkaČeskoslovenskoobjevy

Našel se pilot zříceného messerchmittu, který objevil na poli dánský školák

Našel se pilot zříceného messerchmittu, který objevil na poli dánský školák
Zdroj: warhistoryonline.com

Student střední školy Daniel Rom Kristiansen se svým otcem nalezl na poli za domem vrak německé stíhačky Bf-109. O tomto nálezu už jsme psali, teď má ale kauza pokračování. Podařilo se vypátrat i pilota stroje.

Tomáš Chalupa 6. dubna 2017

Německé úřady, se kterými se Dánové spojili, oznámily, že pilotem stroje byl Hans Wunderlich. Se svým letounem havaroval 10. října 1944. Jméno pilota se podařilo identifikovat z nalezených dokumentů, jako byl letový deník a potravinová karta. Oboje se našlo přímo ve vraku letadla.

Wunderlich se narodil v bavorském Neusorgu v roce 1925. Nebyl ženatý a neměl žádné děti. Příčina havárie nebyla v záznamech identifikována, pouze bylo označeno jako místo havárie bahnité pole. Snahy vyzvednout letadlo byly neúspěšné a na celou záležitost se brzy zapomnělo.

Ostatky pilota jsou nyní v držení dánských úřadů. Jelikož pilot nemá žádné příbuzné, byla oslovena německá organizace starající se o válečné hroby, aby našla místo, kde bude Wunderlich pohřben. Zatím se jeví jako nejpravděpodobnější, že Wunderlich bude pohřben na některém dánském válečném hřbitově.

Další články

Zavří­t reklamu