válkaČeskoslovenskoobjevy

NASA zastavila živé vysílání z ISS ve chvíli, kdy se na záběrech objevilo UFO

Není to poprvé, co NASA čelí obviněním, že zatajuje a manipuluje důkazy o mimozemském životě. Tato nařčení se objevují prakticky neustále, nicméně současný povyk kolem záběrů z ISS se dostal i do hlavních světových médií. NASA podle kritiků nechtěla, aby lidé spatřili UFO.

Tomáš Chalupa 30. ledna 2015

NASA provozuje na svých stránkách online přenos z kamer na palubě mezinárodní stanice ISS. Jenže většinou jde o rutinní a málo zajímavé záběry. 15. ledna 2015 se ale na obrazovkách objevil nad Zemí neznámý objekt, který se rychle zvětšoval a zřejmě se blížil ke stanici. V tu chvíli byl přenos přerušen. Znovu se obnovil, až už nebylo vidět nikde nic. Skandál byl na světě. Navíc někteří ufologové tvrdí, že to není jediný případ z poslední doby. Pozorovatel UFO Tobby Lundh (UFO unnter) tvrdí, že NASA tohle udělala už týden předtím, kdy spatřil na záznamu rovněž podivný objekt. Než se však nadál, obrazovka potemněla. Přenos byl obnoven za nějakých 15 vteřin, ale to už tam podezřelý objekt nebyl. „NASA tohle dělá běžně, je to její obvyklý postup v podobných případech,“ tvrdí Lundh.

Lundh pořídil z přenosu fotografii, na které je poměrně dobře vidět nějaký objekt, který vypadá snad jako loď ze Star Treku. NASA prý veškeré záznamy zničila a tohle je jediný snímek vesmírné lodi. Není to zdaleka poslední případ. Už na konci loňského roku lidé viděli UFO při přímém přenosu z opravy ISS. Za zády kosmonautů Reida Wiesermana a Alexandra Gersta bylo opět vidět jakési rozmazané těleso. Podla NASA jde o shluk prachu. Další pozorované objekty, jako je ten z 15. ledna, jsou podle nich jen vesmírné smetí, které zasáhlo čočku objektivu kamery.

Jak upozorňuje autor manuálu pro pozorovatele UFO Nigel Watson, NASA svádí marný boj. „Většina těchto pozorování jsou jen rozmlžené a zcela neprůkazné objekty. Čím víc se je NASA snaží vysvětlovat, tím více lidí ji obviňuje z konspirace a zatajování kontaktů s mimozemšťany,“ míní Watson.

Pravdou je, že utajit něco takového by zřejmě dlouhodobě nešlo, nebo snad ano? „Podle mého názoru to lidem nechtějí říct, protože se obávají paniky. Začali o tom lhát a pak znovu, aby zakryli tu původní lež. Jenže teď nikdo neví, jak z toho ven. Bylo by příliš ponižující přiznat, že celé armády úředníků pracovali jen na tom, aby lidem lhali a zamlčovali pravdu.“ Tento výrok nepatří nějakému nadšenému ufologovi, jak by se mohlo zdát, ale řekl jej bývalý astronaut a testovací pilot Gordon Cooper.

„Nejsme ve vesmíru sami. Už sem k nám přišli před dlouhou dobou. Jejich lodě tu havarovaly, máme jejich těla,“ tvrdí zase Brian O´Leary, profesor fyziky na Princetonu a šestý člověk, který kdy vstoupil na povrch Měsíce.

Další články

Zavří­t reklamu