válkaČeskoslovenskoobjevy

Napadlo Los Angeles UFO?

Napadlo Los Angeles UFO?
Zdroj: Takto si útok mimozemšťanů představují filmoví tvůrci

Jedna z nejpodivnějších bitev všech dob se odehrála v noci 25. února 1942 nad Los Angeles. Dělostřelci 37. pobřežní brigády chránící město andělů zahájili palbu na … na co vlastně? Dodnes se to neví.

Tomáš Chalupa 3. září 2014

Když se ve dvě hodiny v noci objevil na radarech odraz letícího letadla, všichni napjatě očekávali japonský útok. Ve čtyři hodiny v noci spatřili podivné letadlo vojáci chránící Los Angeles a zahájili na něj palbu z protiletadlových děl. Nebe osvětlovaly silné protiletecké světlomety. Ve vzduchu vybuchovaly stovky granátů. Palba trvala déle než hodinu. Kaliforňané pozorovali probíhající bitvu a očitých svědectví události tak bylo dost.

Článek o náletu na L.A.

Článek o náletu na L.A.

Přesto se dodnes neví, co to na d L.A. v noci 25. února přiletělo. Vojáci přísahali, že viděli roje japonských bombardérů (což je prokazatelně nesmysl), oficiální zpráva však nakonec přišla s tvrzením, že celou záležitost měl na svědomí velký meteorologický balon. Vojákům prý však hlavně ujely nervy. Den předtím totiž japonská ponorka bombardovala ropné zásobníky v nedalekém Ellwoodu (ovšem zcela neúspěšně) a Američané žili v napjatém očekávání dalších útoků. Byla by to možná neškodná vojenská blamáž, kdyby na místě nezůstalo šest mrtvých. Tři dostali z celé té hrůzy infarkt a tři padli za oběť palbě.

Záběr z filmu Útok na L.A.

Záběr z filmu Útok na L.A.

Jenže věc má ještě další rozměr. Našlo se mnoho badatelů, kteří tvrdí, že armáda nestřílela jen tak zbůhdarma. Na autentických fotografiích je podle nich vidět létající talíř, kolem kterého se shlukují paprsky světlometů a výbuchy flaků. Mimozemský stroj byl podle nich chráněn nějakým silovým polem, takže pozemní palba na něj neúčinkovala. Také někteří očití svědci mluví o nejrůznějších podivných předmětech, které létaly té noci na obloze. Ostatně pouhých pět let nato havarovalo údajně v Roswellu UFO, které odstartovalo doslova UFOmánii. Talíř nad L.A. byl možná jeho předchůdce, který navštívil Zemi bohužel zrovna uprostřed světového konfliktu.

Další články

Zavří­t reklamu