Tohle že by bylo dílo přírody? Nesmysl, říkají ruští vědci. | zdroj: ufothetruthisoutthere.blogspot.pt


Kovové kotouče, cívky, spirály, hřídele staré 300 tisíc let. Kdo je vyrobil?

TÉMATA: neznámé civilizace | ufo | tajemná místa | příroda

Více než 20 let staré tajemství stále obklopuje záhadné předměty, které náhodně nalezli ruští zlatokopové v pohoří Ural. Jak ukázaly vědecké rozbory, jsou 300 tisíc let staré, přesto vše nasvědčuje tomu, že nejsou přírodního původu!

user-avatar

Jan Kyzlink

15. 09. 2014 | 07:35

Pohoří Uralu v Rusku

Na východních svazích Uralu v okolí řek Kožim, Narada a Balbanju našli ruští zlatokopové v letech 1991 až 1993 podivné předměty: extrémně mrňavé kovové kotouče, cívky, spirály, hřídele a další neidentifikovatelné tvary. 

Nález vyvolal v odborné veřejnosti řadu diskusí, které přetrvávají prakticky dodnes. Podivné miniaturní struktury totiž naznačují, že na Zemi existovala civilizace schopná vyvíjet nanotechnologie před 300 tisící lety!

Tvar předmětů jasně naznačuje, že byly vyrobeny, ale kým?

Ruská akademie věd v Syktyvkaru, která se rozborem nalezených artefaktů zabývala, zjistila, že největší kousky jsou převážně měděné, zatímco ty nejmenší byly vyrobeny z wolframu a molybdenu. Použití těchto kovů v čisté formě je i v dnešních podmínkách velmi neobvyklé! Jejich zpracování je totiž velmi náročné, protože wolfram se začíná tavit až při teplotě 3 410 stupňů Celsia a molybden při 2 650 °C!

K čemu tyhle podivné kotouče sloužily?

V kontextu stáří artefaktů vyráží dech rovněž jejich miniaturní rozměry: od tří centimetrů až po neuvěřitelné tři tisíciny milimetru! Mnohé z nich navíc vykazují proporce zlatého řezu. Navíc se až nápadně podobají podobně miniaturním komponentům současné moderní nanotechnologie.

Aby to nějak vysvětlili, přispěchali někteří s tvrzením, že jde jen o jakýsi odpad, který tu zbyl po testech raket odpalovaných z blízkého kosmodromu Pleseck. Moskevský institut však ve své zprávě jasně uvedl, že jsou tyto předměty příliš staré na to, aby vzešly z moderní výroby. 

V roce 1996 Dr. E. W. Matvejevová z oddělení geologie a těžby vzácných kovů ústředního vědeckého výzkumu v Moskvě napsala, že ačkoli jsou tyto komponenty tisíce let staré, jsou jednoznačně technologického původu. Byly totiž nalezeny v hloubkách mezi třemi až 12 metry, v geologických vrstvách, jejichž stáří se pohybuje mezi 20 tisíci a 318 000 lety

Drobné komponenty připomínají spirálu

Tyhle skutečnosti ovšem položily na stůl řadu znepokojivých otázek. Jaké bytosti v tak vzdálené době byly vlastně schopné takto droboučké struktury vyrobit, a k čemu je používaly? Někteří věří, že už v pleistocénu obývala naši Zemi lidská rasa, která si užívala velmi vyspělé úrovně technologií. Jiní zase tyto artefakty považují za dílo mimozemských civilizací

Ať tak či onak, patří tyto starobylé nanostruktury do kategorie takzvaných OOPArts, tedy věcí, které v dané historické době nemají co dělat. Frustrují konzervativní vědce a naopak vzrušují všechny záhadology a fandy alternativních vědeckých teorií.

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Jan Kyzlink

15. 09. 2014 | 07:35

Zavří­t reklamu