Tahle usměvavá babička zabila 12 lidí, většinou manžele nebo děti.

Tahle usměvavá babička zabila 12 lidí, většinou manžele nebo děti. | zdroj: allthatsinteresting.com


Nannie Dossová strávila desítky let vražděním svých manželů a dětí

TÉMATA: ženy | krimi | vraždy | sérioví vrazi | senioři | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 02. 2019 | 13:00

„Hledala jsem dokonalého muže,“ řekla Dossová policistům poté, co ji zatkli pro podezření z vražd jejích předchozích manželů. Dossová zabíjela nejen své manžely, ale také děti. Přitom vypadala jako moc hodná paní.

Byla usměvavá, milá, ani kuřeti by neublížila. Byla pětkrát vdaná, měla čtyři děti, prostě taková normální paní odvedle, kterou mají všichni rádi. Přitom to byla nebezpečná sériová vražedkyně jako z nějakého detektivního seriálu.

Narodila se v roce 1905 v Blue Mountain v Alabamě. Rodina měla pět dětí a byla chudá, takže místo školní docházky se všechny děti věnovaly práci na rodinné farmě. V sedmi letech se jí stala nehoda, když se silně udeřila do hlavy při jízdě vlakem. Toto zranění jí navždy změnilo život.

Zatím to ale byla dívka, která celé dny snila o tom, že se vdá a bude mít úžasného manžela. Četla dívčí magazíny a četla romány růžové knihovny. Bohužel její otec ji v té době znásilňoval a útěk do těchto romancí byl pro ní východiskem z mučivé reality.

V 16 letech se poprvé vdala za muže, kterého znala sotva čtyři měsíce. Jmenoval se Charlie Braggs a měli společně čtyři děti. Ale Braggs nebyl zrovna vzorný manžel, vlastně dělal Dossové to samé, co její otec. Pak se jejich manželství rozpadlo. Jejich dvě děti zahynuly za podivných okolností.

Rok po rozvodu si Dossová vzala alkoholika z Jacksonvillu na Floridě Franka Harrelsona. Seznámili se na inzerát v rubrice seznamky jedněch novin. Nejprve si navzájem poslali spoustu zamilovaných dopisů, pak se setkali.

Manželství probíhalo tak, jak se dalo čekat. Ale přes násilnou povahu Harrelsona trvalo 16 let, tedy až do roku 1945. Za dobu manželství se její dceři z předchozího manželství narodily dvě děti – chlapec a holčička. Dossová jedno zabila tak, že novorozené holčičce píchla dlouhou sponu do vlasů až do mozku. Dvouletý Robert zemřel na udušení, když jej měla v péči.

Dossová otrávila i manžela. Ten se jednoho dne vrátil opilý na mol a ihned se sháněl po drinku. Dossová mu ho ochotně podala, byl to ale smrtící jed. Harrelson byl do týdne mrtvý. Dossová si za peníze z jeho životní pojistky koupila pozemek a rodinný dům.

Úplně stejně dopadl třetí manžel Arlie Lanning, rovněž alkoholik, kterého poznala přes seznamku. Otrávila mu jídlo a doktor pak konstatoval smrt na infarkt. Z vraždy Dossovou nikdo nepodezíral.

Richard Morton byl další manžel a nenapravitelný sukničkář. Ale Dossová jej skutečně milovala. Ostatně sama měla dost starostí, protože její matce se zhoršil zdravotní stav, měla zlomenou ploténku a potřebovala ošetřovatelku. Matku si vzala osobně do péče a ta za nedlouho zemřela. A pak také zemřela Dossové sestra. Před tím se poprvé po mnoha letech s Dossovou nečekaně sešla.

Když se takto postarala o matku a sestru, mohla se konečně naplno věnovat manželovi. Ten zemřel za nevyjasněných okolností. Samuel Doss byl její pátý manžel. Byl to na rozdíl od všech ostatních v podstatě slušný člověk. Nepil, nebil ji, nezahýbal. Ale udělal tu chybu, že Dossové sdělil, že v televizi se může dívat jen na vzdělávací pořady a stejně tak číst magazíny pouze pro potřeby vzdělání. Myslel to zřejmě dobře, věděl, že Dossová nechodila ani do školy. Ale dopadlo to s ním zle. Manželka mu otrávila kávu a on musel do nemocnice. Tam byl měsíc a ošetřující lékař začal mít tušení, že něco není v pořádku. Když Doss nakonec zemřel, přesvědčil jeho ženu, aby nechala provést pitvu. Tvrdil, že jinak nedostane peníze ze dvou životních pojistek, které Doss uzavřel. V těle pak našel velké množství arsenu a hned mu bylo jasné, že Doss nezemřel přirozenou smrtí.

Policie si přišla pro Dossovou a ta se bez okolků přiznala k vraždám všech svých manželů, ale nikoliv k vraždě dětí nebo dalších svých příbuzných. Úřady nařídily mezitím exhumace všech jejích manželů a skutečně v jejich tělech našli vždy velké množství arsenu. Kdyby se u nich prováděly pitvy, Dossová by byla dávno ve vězení.

Celkově policie usvědčila Dossovou z vraždy 12 lidí, většinou příbuzných. Dossová se hájila právě oním zraněním hlavy z dívčích let. Prý jí to změnilo osobnost a zatemnilo úsudek. Prý nevraždila kvůli penězům z pojistek, ale protože hledala dokonalého manžela. Takového, jakého si vysnila v dětství a o kterém psaly ženské magazíny. Prý doufala, že takového jednou najde.

Dossová, kterou média přezdívala Smějící se babička, dostala za vraždy doživotí.

user-avatar

Tomáš Chalupa

5. 02. 2019 | 13:00

Zavří­t reklamu