Kam zmizel celý čínský pluk, dodnes nikdo nevysvětlil | zdroj: messagetoeagle.com


Nankingský incident: 3000 vojáků zmizelo, dodnes nikdo neví, co se s nimi stalo

TÉMATA: druhá světová válka | japonsko | čína | záhady | nanking

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 02. 2018 | 15:00

Záhadný incident se odehrál při čínsko-japonské válce. 9. prosince roku 1939 dorazil na bojiště čerstvý pluk čínských vojáků. Dostal za úkol hlídat tříkilometrový úsek fronty na kopcích u města Nankingu. Pluk ale záhadně zmizel.

Zmizení svého pluku nechápal ani velitel pluku Li Fu S'-e a jeho pobočníci. První teorie říkala, že snad Japonci zaútočili a odvlekli všechna těla, ale nikdo neslyšel jediný výstřel nebo jakýkoliv hluk boje. Navíc takto Japonci neútočili, zpravidla zmasakrovali všechny kolem, a buď se stáhli, nebo pozice obsadili. Proč by odvlekli tisíce mužů, ať už živých nebo mrtvých, je záhada.

Rychle následoval výslech vojáků v okolí, kteří nebyli přímo na frontě s jednotkou, ale třeba v týlových nebo okolních pozicích. Nikdo o žádném japonském útoku neslyšel ani nikdo nic neviděl. Celé velení bylo naprosto zmatené, protože prostě nikdo netušil, co se vlastně s jednotkou stalo a kam zmizela.

Další teorie říkala, že se Číňané jednoduše rozhodli vzdát, a přešli k nepříteli. Jenže jediná cesta k japonským pozicím vedla přes most, který byl bráněn jinou jednotkou. Ani její příslušníci neviděli jediného vojáka přecházet přes most. Vyšetřovatelé se dokonce vyptávali vesničanů v okolí, ale ani oni nepřinesli jedinou stopu a žádné vojáky neviděli.

Celá teorie o dezerci se také zdá být nesmyslná. Jednotka byla na kopci bez vegetace, její odchod by byl zpozorován ostatními vojáky v okolí. Oblast byla velmi přehledná, 3000 mužů se nemělo kde ukrývat.

Navíc se po válce, kdy Čína a Spojenci získali přístup k japonským válečným archivům, zjistilo, že japonské archivy neobsahovaly zprávu o žádné hromadné dezerci čínské jednotky v oblasti. Japonci ani neprovedli žádný útok, takže je vyloučeno, že by oni stáli za zmizením pluku.

Případ dodnes není nijak vyřešen a neexistuje pro něj žádné racionální vysvětlení. Podle některých jednotka zmizela v paralelním vesmíru, nebo se dostala do časoprostorové smyčky, ale to jsou už opravdu hodně divoké spekulace. Faktem je, že zmizení této jednotky je dodnes nevyřešené a zůstává záhadou. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 02. 2018 | 15:00

Zavří­t reklamu