válkaČeskoslovenskoobjevy

Nakaženého covidem-19 navštívili příbuzní a omylem ho zabili

Nakaženého covidem-19 navštívili příbuzní a omylem ho zabili
Zdroj: odditycentral.com

Šílený případ se stal v Indii, konkrétně v nemocnici Maharádže Bhimsinga ve městě Kota. Zde ležel nejmenovaný pacient nakažený virem covid-19, kterého přišli navštívit jeho příbuzní. V nemocničním pokoji panovalo obrovské horko, takže se nemocnému rozhodli ulevit tím, že mu zapnou přenosnou klimatizaci, kterou mu koupili a přinesli. Místo toho mu omylem odpojili jeho plicní ventilátor.

Tomáš Chalupa 6. července 2020

Příčiny celého nešťastného incidentu se vyšetřují. Nemocnice měla skutečně vypnutou centrální klimatizaci, aby nedocházelo k šíření viru. Jenže tím došlo k situacím, kdy v jednotlivých pokojích panovalo skutečně velké vedro. Teploty zde dosahovaly 41 stupňů Celsia. Je proto pochopitelné, že rodina přinesla vlastní klimatizaci, kterou se pokusila zapojit. Problémem bylo, že v nemocničním pokoji byla jedna jediná zásuvka. V té byl zapojen plicní ventilátor, který pomáhal nemocnému dýchat. Rodina ovšem zařízení vypnula a zapnula místo toho klimatizaci. Nikoho z personálu navíc neinformovala, což byl vůbec největší problém. Ventilátor totiž jel na záložní zdroj ještě další hodinu, ovšem pak se baterie vyčerpala a přístroj se zastavil. Teprve tehdy se začala shánět rodina po doktorech, kteří už ale muži nedokázali pomoci.

Celá věc je nyní ve vyšetřování příslušných orgánů, které se snaží zjistit všechny okolnosti. Zatím proti členům rodiny nebylo vzneseno obvinění ze zabití z nedbalosti, ale není vyloučeno, že se tak stane. Prověřovány jsou rovněž postupy samotné nemocnice. Z celé záležitosti plyne jednoduché poučení – pokud jste v nemocnici, nic nevypínejte ze zásuvky.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu