válkaČeskoslovenskoobjevy

Na Zemi brzy dopadne tajemný objekt WTF. A bude toho padat víc!

Na Zemi brzy dopadne tajemný objekt WTF. A bude toho padat víc!
Zdroj: iwao.com

V pátek 13. listopadu dopadne do Indického oceánu záhadný předmět označovaný jako WTF (správné označení je však WT1190F). Naštěstí má jen asi dva metry na délku, a tak před dopadem shoří v zemské atmosféře. Přesto je kolem tělesa hodně povyku. Nikdo totiž neví, o jaký objekt přesně jde.

Tomáš Chalupa 4. listopadu 2015

Nejčastěji se hovoří o tom, že by mohlo jít o takzvaný vesmírný odpad. Jde nejspíš o část rakety nebo satelitu. Těleso naopak téměř s určitostí není přírodního původu a nejde o žádný meteorit. Samozřejmě na ufologických serverech se už delší dobu diskutuje o tom, že to je mimozemské plavidlo. V tom případě by však návštěvníci z vesmíru museli být velmi malí, protože rozměry jejich plavidla jsou, jak už jsme psali, poměrně skromné. A aby toho nebylo málo, existují i informace, že těleso je stále poháněno a na kolizní kurz se Zemí se navedlo buď samo, nebo na něj bylo navedeno dálkově.

Ovšem mimo zelených mužíčků a jejich případné návštěvy na Zemi by se podle odborníků mělo lidstvo zaměřit ještě na jeden akutní problém. Je jím stále větší množství odpadu, který krouží kolem Země. Družice, satelity, nejrůznější zbytky technologií, to vše krouží nejen kolem naší planety, ale už i ve vzdálenějších částech sluneční soustavy. A toto vesmírné smetí začně stále častěji dopadat zpět na Zemi. Naše vlastní odpadky, které jsme ve vesmíru zanechali, nám tak doslova začnou padat na hlavu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu