válkaČeskoslovenskoobjevy

Na zámku Mika Tysona: bývalé honosné sídlo kontroverzního boxera se promění v kostel

Na zámku Mika Tysona:  bývalé honosné sídlo kontroverzního boxera se promění v kostel
Zdroj: pixshark.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Honosný dům, kde ještě před pár lety žil a pořádal divoké večírky „nejhorší muž planety“, nyní vlastní Církev Živého slova a předělává ho na kostel. Jejího bývalého majitele, boxerského šampiona v těžké váze Mika Tysona hodlají zvát na svá shromáždění.

blondie 18. srpna 2015

Od roku 1985, když coby osmnáctiletý boxer zahájil svoji profesionální sportovní kariéru, aby se o rok později stal nejmladším držitelem titulu mistra světa v těžké váze, vydělával Mike Tyson až 400 milionů dolarů. V dobách své největší slávy si za jeden jediný zápas nárokoval 30 milionů. Díky vysokým příjmům vedl značně rozmařilý život a žil na svém šedesátiakrovém panství, které si pořídil v Southingtonu v americkém státě Ohio. V tomto rozlehlém domě, vykládaném zlatem a mramorem, žil od konce 80. let až do roku 1999, kdy jej kvůli svým finančním problémům musel prodat.

Vila měla pět ložnic, několik obývacích pokojů, sedm velkých koupelen, vnitřní bazén a vířivku se zrcadlovým stropem. Ze stropů visely křišťálové lustry a podlahy i schody byly pokryté koberci s tygřími vzory. Tyson své panství vybavil bazénem větším, než jsou mnohé rodinné domy, i basketbalovým hřištěm. Obklopil se rovněž smečkou bengálských tygrů, zavřených v klecích. Není těžké si představit, jak divoké večírky ve víru alkoholu a drog se za zdmi tohoto domu odehrávaly.

Mike Tyson se svým tygrem

Mike Tyson se svým tygrem

To už je však dávno minulostí. V roce 1991 byl Tyson vzat do vazby na základě udání 18leté uchazečky o titul Miss černé Ameriky Desirée Washingtonové, která boxera obvinila ze znásilnění. I když boxer svoji vinu popřel, soud jej uznal vinným a poslal ho v roce 1992 na čtyři roky za mříže. Po 1095 dnech strávených ve vězení byl za dobré chování v roce 1995 propuštěn podmíněně na svobodu. Další skandál však na sebe nenechal dlouho čekat. V zápase o titul mistra světa v roce 1997 Železný Mike ukousl svému soupeři Evanderu Holyfieldovi kus ucha, za což byl potrestán jednoročním zákazem činnosti a pokutou ve výši 3 milionů dolarů.

Boxerova finanční situace se v důsledku nezřízeného životního stylu čím dál víc zhoršovala, až byl nucen v roce 1999 své honosné panství prodat. V roce 2004 pak vyhlásil bankrot. Jeho dluhy se vyšplhaly až do výše 23 milionů dolarů, z toho 17 milionů dlužil na daních. O rok později ukončil svoji boxerskou kariéru. Konvertoval k islámu, přestal jíst maso a stal se veganem, ale ještě donedávna se potýkal se závislostí na alkoholu, které kdysi propadla i jeho matka a kvůli tomu se o něj v dětství téměř nestarala.

Tysonův dům v Southingtonu pak několikrát změnil majitele. Jedním z nich byl prohnaný obchodník, milionář Paul Monea, o kterého se zajímala FBI a jenž nakonec skončil ve vězení za spiknutí a praní špinavých peněz v obchodu s drogami. V posledních letech zůstala vila opuštěná a chátrala, až ji v prosinci loňského roku koupila Církev Živého slova, která si v ní chce zřídit svůj svatostánek. Podívejme se, jak vila vypadala před rekonstrukcí, když se jejími prázdnými prostory prošel s fotoaparátem v ruce Johnny Joo z Clevelandu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu