Vrchol Cheopsovy pyramidy je poškozen, podle Pérez-Sáncheze na něm byla velká koule.

Vrchol Cheopsovy pyramidy je poškozen, podle Pérez-Sáncheze na něm byla velká koule. | zdroj: ancient-code.com


Na vrcholu Velké pyramidy byla dvoumetrová koule, tvrdí odborník

TÉMATA: pyramidy | záhady | starověký egypt

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 11. 2016 | 10:00

Španělský architekt Miguel Pérez-Sánchez strávil posledních deset let výzkumy Velké pyramidy v Egyptě. Pomocí počítačového modelu vytvořil model Cheopsovy pyramidy včetně předmětu na jejím vrcholu. Tou byla dvoumetrová koule.

Koule měla symbolizovat oko boha Hóra. Její přesný průměr byl 2,7 metrů. Koule měla sloužit k uctívání bohyně Isis, vzdavala hold Siriu a Slunci, dvěma objektům na obloze, které s bohyní byly silně spojeny. Vrchol pyramidy je poškozen, vědci se pouze dohadovali, jak přesně vypadal. 

Miguel Pérez-Sánchez přišel také s novou teorií ohledně Sfingy. Podle něj není nijak spjata s okolními pyramidami. Byla postavena mnohem dříve, možná už v devátém tisíciletí před Kristem. 

Všechny tyto poznatky Miguel Pérez-Sánchez vložil do své publikace, kterou o pyramidách a Sfinze napsal. Jeho teorie je ovšem stále brána ze menšinovou, mainstreamová archeologie existenci koule ani jiné stáří Sfingy nepotvrzuje. Miguel Pérez-Sánchez si však za svými zjištěními stojí, a nejen to. Je také zastáncem myšlenky, že v rozměrech Velké pyramidy jsou ukryté symboly a matematické vzkazy.

Například tvrdí, že celková plocha pyramidy je 100 000 násobek číslice Pí (π).Váha pyramidy je zase stejná jako číslice vyjadřující poloměr Slunce. Podobných zajímavostí je na pyramidě celá řada a Pérez-Sánchez se domnívá, že jsou dokladem vysoké vyspělosti stavitelů pyramid v matematice, geometrii a astronomii. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

29. 11. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu