Profesní úspěch a rodinné štěstí si Lombard tvrdě vykoupila...

Profesní úspěch a rodinné štěstí si Lombard tvrdě vykoupila... | zdroj: vintag.es


Na vrcholu slávy ji zastihlo neštěstí. Carole Lombard zemřela ve 33 letech po pádu letadla

TÉMATA: film | herečky | tragédie | fotografie

user-avatar

Simona Knotková

13. 04. 2019 | 13:00

Hollywoodská hvězda Carole Lombard měla vše, po čem tehdy mnohá Američanka snila - talent, krásu, slávu, bohatství i lásku jednoho z nejobdivovanějších mužů své doby. Její oslnivý život však nečekaně ukončila tragická nehoda.

Carole Lombard, rodným jménem Jane Alice Peters, se narodila 6. října 1908 v americkém státě Indiana. Za kamerou se objevovala už jako malá dívka a ztvárnila několik rolí v němých filmech. Její kariéru nepotopil ani nástup zvuku, naopak. Na plátně poprvé promluvila ve snímku High Voltage (1929) a další zajímavé nabídky se poté jen hrnuly. Za ztvárnění lehce hysterické a beznadějně zamilované milionářské dcerušky Irene v komedii Její komorník (1936) si dokonce vysloužila oscarovou nominaci.

Dařilo se jí také v osobním životě. Po prvním neúspěšném manželství s Williamem Powellem si vzala dalšího hereckého kolegu Clarka Gablea a společně byli ztělesněním dokonalého hollywoodského páru. Idylka však netrvala dlouho. V roce 1942 se třiatřicetiletá Carole ocitla na palubě letadla, které se zřítilo v nevadských horách. Nikdo z 22 lidí nepřežil.

Jeden ze symbolů klasického Hollywoodu Carole Lombard si připomeňte prostřednictvím naší galerie.

user-avatar

Simona Knotková

13. 04. 2019 | 13:00

Zavří­t reklamu