válkaČeskoslovenskoobjevy

Na vrcholu slávy ji zastihlo neštěstí. Carole Lombard zemřela ve 33 letech po pádu letadla

Na vrcholu slávy ji zastihlo neštěstí. Carole Lombard zemřela ve 33 letech po pádu letadla
Zdroj: vintag.es
+ 43 fotek+ 44 fotek

Hollywoodská hvězda Carole Lombard měla vše, po čem tehdy mnohá Američanka snila - talent, krásu, slávu, bohatství i lásku jednoho z nejobdivovanějších mužů své doby. Její oslnivý život však nečekaně ukončila tragická nehoda.

Simona Knotkova 13. dubna 2019

Carole Lombard, rodným jménem Jane Alice Peters, se narodila 6. října 1908 v americkém státě Indiana. Za kamerou se objevovala už jako malá dívka a ztvárnila několik rolí v němých filmech. Její kariéru nepotopil ani nástup zvuku, naopak. Na plátně poprvé promluvila ve snímku High Voltage (1929) a další zajímavé nabídky se poté jen hrnuly. Za ztvárnění lehce hysterické a beznadějně zamilované milionářské dcerušky Irene v komedii Její komorník (1936) si dokonce vysloužila oscarovou nominaci.

Dařilo se jí také v osobním životě. Po prvním neúspěšném manželství s Williamem Powellem si vzala dalšího hereckého kolegu Clarka Gablea a společně byli ztělesněním dokonalého hollywoodského páru. Idylka však netrvala dlouho. V roce 1942 se třiatřicetiletá Carole ocitla na palubě letadla, které se zřítilo v nevadských horách. Nikdo z 22 lidí nepřežil.

Jeden ze symbolů klasického Hollywoodu Carole Lombard si připomeňte prostřednictvím naší galerie.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu