Letušky v bikinách | zdroj: YouTube


Na vietnamské aerolince se o pasažéry starají letušky v bikinách!

TÉMATA: cestování | vietnam

user-avatar

Simona Knotková

26. 04. 2016 | 08:00

Soukromá letecká společnost z Vietnamu VietJet Air skutečně ví, jak dostat cestující na svou palubu. Namísto obyčejných letušek je tam totiž vítají stevardky v bikinách. Během letu jim předvádí i taneční vystoupení.

Letušky v bikinách jsou bonusem pouze ve vybraných letech. Zájem ale jednoznačně vzbuzují obrovský. Pořízené video z jedné takové show se na YouTube stalo virálním hitem. S poněkud menším nadšením na originální zpestření cesty reagovaly vietnamské autority, které aerolince udělily pokutu v částce takřka dvaceti čtyř tisíc korun. Když ale VietJet Air prokázala, že se taneční vystoupení konají v bezpečné nadmořské výšce, bylo jí nakonec dovoleno pokračovat.

Letušky během vystoupení.

A ač to může vypadat, že za celým nápadem stojí muž, opak je pravdou. Konkrétně se jedná o nápad zakladatelky společnosti Nguyen Thi Phuong Thao. Bikinami na palubě letadla chce odbourat tradiční představy o konzervativní vietnamské kultuře. "Máte právo nosit, co chcete, ať už jsou to bikini nebo tradiční Áo dài (lidový oděv, který jako svou uniformu nosí i vietnamské letušky, pozn. red.). Nevadí, že si naší společnost teď lidé spojují s plavkami. Pokud jsou díky tomu veselejší, jsme veselejší i my," říká.

Kdy tohle zavedou i u nás?

Neotřelý koncept služeb se jednoznačně projevuje i na prosperitě aerolinky – VietJet Air už pomalu dohání vietnamskou národní společnost Vietnam Airlines a Thao má nakročeno k titulu první vietnamské miliardářky.

user-avatar

Simona Knotková

26. 04. 2016 | 08:00

Zavří­t reklamu