válkaČeskoslovenskoobjevy

Na Svitcích od Mrtvého moře byly objeveny skryté texty

Na Svitcích od Mrtvého moře byly objeveny skryté texty
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Nový výzkum tzv. Svitků od Mrtvého moře byl proveden za použití nejmodernější technologie, kterou využívá i NASA. Výsledkem bylo překvapivé zjištění, že na svitcích jsou ještě další texty.

Tomáš Chalupa 4. června 2018

Má jít o vůbec nejstarší paleo-hebrejské texty, jaké kdy byly nalezeny. Jak napsal deník Haaretz, texty jsou pouhým okem prakticky neviditelné, a proto si jich nikdo předtím nevšiml. Teprve technologie patentovaná NASA dokázala tyto texty identifikovat.

V textech se nachází mimo jiné odkaz na Knihu žalmů a také stížnosti na to, jak je veden jeden z chrámů. Pro vědce je ale celá věc podstatná z jiného důvodu. Podle izraelských odborníků je téměř jisté, že existují ještě další, doposud neobjevené svitky. Nově objevené texty jsou nedokončené a zjevně musí mít někde své pokračování.

Vědci už loni objevili další, v pořadí už dvanáctou jeskyni v oblasti Kumránu, kde byly svitky nalezeny. Vědci doufali, že naleznou v jeskyni další svitky, ovšem ukázalo se, že jeskyně byla vykradena zřejmě už před stovkami let. Pokud tam nějaké svitky byly, zřejmě navždy zmizely. Dodnes se také neví, kdo přesně je autorem svitků. Odpovědi na mnohé otázky by měly dát právě objevené texty.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu