Možná to tak nevypadá, ale tady leží stovky milionů korun | zdroj: dailymail.co.uk


Na statku našli poklad století, 60 veteránů v hodnotě milionů liber

Už jsme psali o tom, že jistý člověk u sebe na zahradě vyhrabal ze země Ferrari Dino. Je to neuvěřitelné? Samozřejmě. Ale co chcete potom říct, když někdo najde na statku kdesi na západě Francie stovku historických veteránů v hodnotě 15 milionů liber, které tam jen tak stojí?

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 12. 2014 | 23:50

Pod novinami je Delonovo Ferrari vedle stojí unikátní Maserrati

Pod hromadami novin rezavělo padesát let neuvěřitelné bohatství a současně největší automobilový poklad tohoto století. Stovka veteránů světových značek, mezi kterými nechybí například Ferrari Alaina Delona nebo Talbot-Lago extravagantního egyptského krále Farúka.

Talbot-Lago egyptského krále Farúka

Sbírka pocházela z majetku milovníka vozů a majitele dopravní společnosti Rogera Baillona. Dokud se v podnikání dařilo, Baillon nakupoval auta jako na běžícím pásu. Dělo se tak v padesátých letech minulého století, takže Baillon tehdy nekupoval veterány, ale prostě nádherné vozy. Jenže přišla nouze, Baillonovo podnikání se dostalo do problémů, a tak podnikatel začal vozy naopak prodávat. Padesátky se zbavil, ale další stovku jednoduše nechal na svém statku. Baillon zemřel před deseti lety, jeho syn loni. Další potomci neměli o existenci motoristického pokladu nejmenší tušení. Když veterány objevili, raději zavolali odborníky z aukční síně Artcurial Pierra Novikoffa a Mathieu Lamoura, aby jim řekli, jestli rezavějící vozy mají vůbec nějakou hodnotu.

Francouz sbíral vozy celý život, jen o tom zapomněl říct příbuzným

Bylo by jistě hezké sledovat obličeje dědiců, když jim odhadci řekli, že například jen Maserati A6G Gran Sports z roku 1956 od designéra Freua  má hodnotu 1 milion liber. Tohoto vozy byly totiž vyrobeny jen tři kusy. A co teprve Ferrari 250 Spider California SWB francouzského herce Alaina Delona, který se v něm vozil s Jane Fondovou. To je pěkných 5,5 milionů liber ukrytých pod hromadami novin.

Auta měl ve stodole a ve stájích

Snad jediná špatná zpráva, pokud se vůbec o něčem takovém dá mluvit, je, že pouze polovinu aut je možné renovovat. Uskladnit vozy ve stájích a přilehlých budovách není úplně nejlepší způsob, jak je uchovat, takže mnoho z nich už podlehlo zubu času. Ten zbytek půjde 6. Února příštího roku do dražby v aukční síni Artcurial. Takže pokud by se vám některý kousek hodil, máte ještě čas. 

Polovina zrezivěla tak, že už nepůjdou opravit

Zbytek má závratnou cenu

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 12. 2014 | 23:50

Zavří­t reklamu