válkaČeskoslovenskoobjevy

Na poli byl objeven starý trezor s tajemným obsahem. Majitel pozemku ho nechce otevřít

Na poli byl objeven starý trezor s tajemným obsahem. Majitel pozemku ho nechce otevřít
Zdroj: odditycentral.com

Na americkém poli byl nalezen trezor s tajemným vzkazem. Nikdo dosud nezjistil, co je uvnitř.

Simona Knotkova 7. června 2021

Představte si, že byste na vašem pozemku našli starý trezor se vzkazem „Pokud to dokážete otevřít, můžete si nechat to, co je uvnitř“. Co byste udělali? Většina z vás by to zvědavostí pravděpodobně nevydržela a tajemný sejf by se pokusila otevřít. Farmář Kirk Mathes, na jehož poli nedaleko města Barre ve státě New York se přesně takový trezor se stejným vzkazem našel, se však rozhodl, že trezor otevírat nebude. A má k tomu celkem neotřelý důvod.

Thumbnail # 30 milionů lidí sledovalo, jak se otevíral tajný Al Caponeho trezor, nebylo v něm nic
Mohlo by Vás zajímat:

30 milionů lidí sledovalo, jak se otevíral tajný Al Caponeho trezor, nebylo v něm nic

Telefonát o sejfu neznámého původu s připojeným vzkazem, který byl objeven na jeho pozemku, dostal zrovna v momentě, kdy byl mimo město. Než na místo dorazil, někteří místní se již pokoušeli odhalit, co se uvnitř tajemné schránky nachází.

„Než přišla policie, lidi se to pokoušeli otevřít. Kladivem odstranili ciferník a kliku a trochu poničili panty. Já osobně si ale myslím, že by to mělo zůstat záhadou. Pokud to otevřete, show skončí. V časech, kdy řešíme virus a politiku, se lidé díky tomu můžou odreagovat a přijít na jiné myšlenky,“ vysvětluje muž, proč se rozhodl záhadu neobjasnit.

Trezor váží cca 220 až 270 kilogramů, takže ho na pole musel někdo dopravit pomocí těžší techniky. Mathes je názoru, že se jedná o vtip, za kterým stojí někdo z místních. „Byl to určitě nějaký chytrý chlápek nebo děcka; ta jsou tu v Barre fakt šílená. Museli to udělat nějací vtipálci, takže se asi nikdy nedozvíme, jak se to sem dostalo,“ míní.

Když s ním reportéři pořizovali rozhovor, trezor byl uschován v jedné z jeho stodol. Mathes měl ovšem v plánu ho později přemístit na blíže neurčené místo, kde ho nikdo nenajde. Později by ho chtěl věnovat historickému muzeu v Barre. Zatím to nevypadá, že ho chtěl vůbec kdy otevírat.

„Uvnitř může být miliony dolarů, ale taky tam můžou být jenom konfety. Člověk musí snít, když nemá ani tušení,“ nechala se slyšet jedna z obyvatelek města Cindy Vanlieshout.

Další články

Zavří­t reklamu