válkaČeskoslovenskoobjevy

Na pláž i v čase koronaviru. Italská firma navrhla ochranné kóje

Na pláž i v čase koronaviru. Italská firma navrhla ochranné kóje
Zdroj: odditycentral.com

Dovolená na italské pláži? Vzhledem k aktuální situaci je to zatím nepravděpodobná představa. Podle italské firmy by mohly být řešením kóje z plexiskla.

Simona Knotkova 19. dubna 2020

Nuova Neon se sídlem ve městě Modena vymyslela plexisklové kóje, díky kterým by mohl život na pláži fungovat i v čase koronaviru. Každá z nezastřešených kabinek by podle návrhu byla přes čtyři metry široká a dva metry vysoká a obsahovala dvojici lehátek. Vybavena by byla také dávkovačem s dezinfekcí.

„Ve skutečnosti jsme je vytvořili pro nemocnice a zdravotnická zařízení. Vzhledem k situaci a potřebě restartovat plážovou sezónu nás ale napadlo, že by byly velmi užitečné i jako ochrana během slunění,“ nechal se slyšet šéf Nuova Neon Marco Giusti.

Ne všichni jsou z nápadu společnosti však nadšení. Nejhlasitější kritiky se ozývají ze strany samotných provozovatelů pláži, podle nichž jsou podobné kóje jednoduše nemožné.

„Neznám všechny italské pláže, ale myslím si, že toto řešení se nedá realizovat všude z důvodu horka, které plexisklo vydává. U nás máme navíc silnou erozi půdy způsobenou bouřemi ze severu a jsme zde vystaveni silným větrům. Během sezóny neustále řešíme problémy s létajícími deštníky,“ sdělil ředitel asociace Bagning Riviera del Conero Luca Paolillo.

Kóje na počítačovém návrhu

Kóje na počítačovém návrhu

Obecně je názoru, že pobyt v kójích musí být pro návštěvníky pláží nepřijemný. „Přijmeme samozřejmě všechna opatření, která nám budou nařízena, ale plexisklo u moře je zkrátka nesmysl. Jen si vzpomeňte, jak se chová sklo v domě, když do něj pálí slunce. Nechceme, aby si někdo myslel, že toto skutečně může být řešení.“

Podle dosavadních předpisů by měla být mezi slunečníky v době sezóny nejméně dvaapůlmetrová mezera. Paolillo stejně jako další ale zatím čeká, jak se situace vyvine. „Pokud by nám nařídili například pětimetrové rozestupy, v takovém bodě bychom museli zvážit, zda pláž vůbec otevřeme. Všichni jsme vydání na milost a nemilost nových pravidel. Můžeme jen doufat, že tato pravidla budou v souladu s našimi obraty,“ řekl do médií muž.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu