Soupeřící Bogartové, tak se přezdívalo jednomu z nejdestruktivnějších párů Hollywoodu.

Soupeřící Bogartové, tak se přezdívalo jednomu z nejdestruktivnějších párů Hollywoodu. | zdroj: thevintagenews.com


Na plátně hrál drsné chlápky, v soukromí ho mlátila žena: Vztah Humphreyho Bogarta s Mayou Methot byl plný násilí a alkoholu

TÉMATA: film | herci | herečky | vztahy | hollywood

user-avatar

Simona Knotková

27. 11. 2019 | 12:00

V roce 1938 vstoupil Humphrey Bogart do třetího manželství. Vztah s herečkou Mayou Methot byl ale od začátku odsouzen k záhubě.

"Jedním z důvodů, proč spolu tak vycházíme, je skutečnost, že o sobě nemáme žádné iluze. Víme, co s druhým získáváme, takže si po sňatku nemáme na co stěžovat. Iluze nejsou v manželství dobré. A já se rád pohádám. Stejně jako Mayo," prohlásil Humphrey Bogart před svatbou s Mayou Methot. Sám člověk horkokrevné povahy si nemohl vynachválit žárlivost své nastávající a její prudkou povahu. "Nedal bych ani cent za ženu, která se neumí rozčílit," nechal se jednou také slyšet. O pět let mladší herečka byla ale ještě o něco tvrdší oříšek, jak se ukázalo již velmi brzy po svatbě.

Problémem bylo, že oba umělci si rádi přihnuli. V opilosti nešla Mayo pro ránu daleko, což si Humphrey nenechával líbit a vracel jí to zpátky. Jejich domovem, kterému se přezdívalo Sluggy Hollow, se často nesly nadávky a zvuk rozbíjejícího se skla. A postupem času se napětí mezi manželi jen zhoršovalo.

"Jejich manželství bylo velmi bouřlivé. Soupeření bylo vzájemné, ale většinou to vyprovokovala Mayo. Pamatuju si, jak jsme jednou s manželem a Melem Bakerem byli u nich doma a Mayo nám vyhrožovala, že nás všechny zastřelí. Když byla opilá, byla velmi agresivní. Střízlivá problémy nedělala. Myslím, že je ale ty věčné hádky vzrušovali," popsala destruktivní vztah dvojice herecká kolegyně Gloria Stuart.

Ze svatebního alba

Zásadně ovšem odmítala, že by Bogart byl násilník. "Byla to tehdy jiná doba. Lidi ještě dělali vtipy o znásilnění, ženy a muži mluvili odlišně a nikdo se nad tím nepozastavoval. Humprey ale nebil ženy. Uhodil jenom Mayo, když ho jako první praštila ona. Takový byl jejich vztah."

Jako oběť domácího násilí byl ostatně považován spíše Bogart. Mayo ho dokonce jednou pobodala nebo mu dala smyčku kolem krku a chtěla jej oběsit. "Jejich manželství bylo pokračováním americké občanské války," důvtipně poznamenal společný přítel, scenárista Julius Epstein.

Pár se neustále rozcházel a zase usmiřoval, každé znovuobnovení vztahu znamenalo další kolo nekonečné bitvy. Tu ukončila teprve v roce 1943 nová žena. Během natáčení filmu "Mít a nemít" se Bogart seznámil s tehdy devatenáctiletou Lauren Bacall. Osud prudké dvojice byl tímto setkáním zpečetěn. O rok později se Bogart s Methot definitivně rozvedli a o pár měsíců později se herec počtvrté, tentokrát už naposledy, oženil. Jeho manželství s Bacall skončilo až jeho smrtí v roce 1957.

Mayo Methot čekal bohužel rychlejší konec. Na následky pokračujícího alkoholismu zemřela v roce 1951, v pouhých 47 letech.

user-avatar

Simona Knotková

27. 11. 2019 | 12:00

Zavří­t reklamu