| zdroj: youtube.com


Na oslavu svatby své dcery daroval bohatý podnikatel 90 nových domů chudým lidem ze slumů

TÉMATA: indie | lidé | charita | bydlení

user-avatar

Yvonne K.

29. 04. 2017 | 12:15

Místo aby utratil spoustu peněz za nákladnou svatební hostinu své dcery, nechal bohatý indický podnikatel Adžaj Munot postavit 90 domů pro chudáky živořící ve slumech. A kupodivu, nevěstu ani ženicha to nemrzelo, naopak jeho nápad přijali s nadšením.

Munot původně zamýšlel dát na dceřinu svatbu v přepočtu asi tři miliony korun, ale pak usoudil, že utratit takovou částku za jednodenní událost je nesmyslným plýtváním peněz, když na druhou stranu tolik lidí v jeho městě strádá chudobou. A tak jej napadlo věnovat své dceři poněkud neobvyklý svatební dar v podobě 108 domů postavených pro chudáky ze slumů. Nevěsta a ženich bohatou veselku oželeli.

Nevěsta i ženich s nápadem nadšeně souhlasili a do svatebního dne se stihlo postavit 90 nových domů. Nastávající manželé pak v den své svatby rozdávali klíče vybraným šťastlivcům. Ti všichni byli vybráni na základě přísných kritérií – museli být chudí, žít v městských slumech a nebýt závislí na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách.

Jejich domy mají sice obytnou plochu jen 24 metrů čtverečních, ale je v nich elektřina i čistá pitná voda, což je luxus, o jakém noví majitelé předtím ani nesnili. Adžaj Munot s rodinou

Munotova dcera Šreja řekla indické zpravodajské agentuře ANI, že otcovo šlechetné gesto je tím nejkrásnějším dárkem, jaký mohla k svatbě dostat.

Munot, který obchoduje s obilím a látkami, médiím sdělil, že podobně by se měli zachovat i ostatní bohatí podnikatelé. “Je to nová kapitola v naší historii a doufám, že tento koncept napodobí i ostatní majetné rodiny,” prohlásil.

user-avatar

Yvonne K.

29. 04. 2017 | 12:15

Zavří­t reklamu