válkaČeskoslovenskoobjevy

Na oslavu svatby své dcery daroval bohatý podnikatel 90 nových domů chudým lidem ze slumů

Místo aby utratil spoustu peněz za nákladnou svatební hostinu své dcery, nechal bohatý indický podnikatel Adžaj Munot postavit 90 domů pro chudáky živořící ve slumech. A kupodivu, nevěstu ani ženicha to nemrzelo, naopak jeho nápad přijali s nadšením.

Yvonne Pokorná 29. dubna 2017

Munot původně zamýšlel dát na dceřinu svatbu v přepočtu asi tři miliony korun, ale pak usoudil, že utratit takovou částku za jednodenní událost je nesmyslným plýtváním peněz, když na druhou stranu tolik lidí v jeho městě strádá chudobou. A tak jej napadlo věnovat své dceři poněkud neobvyklý svatební dar v podobě 108 domů postavených pro chudáky ze slumů.

Nevěsta a ženich bohatou veselku oželeli.

Nevěsta a ženich bohatou veselku oželeli.

Nevěsta i ženich s nápadem nadšeně souhlasili a do svatebního dne se stihlo postavit 90 nových domů. Nastávající manželé pak v den své svatby rozdávali klíče vybraným šťastlivcům. Ti všichni byli vybráni na základě přísných kritérií – museli být chudí, žít v městských slumech a nebýt závislí na alkoholu, drogách nebo hazardních hrách.

Jejich domy mají sice obytnou plochu jen 24 metrů čtverečních, ale je v nich elektřina i čistá pitná voda, což je luxus, o jakém noví majitelé předtím ani nesnili.

Adžaj Munot s rodinou

Adžaj Munot s rodinou

Munotova dcera Šreja řekla indické zpravodajské agentuře ANI, že otcovo šlechetné gesto je tím nejkrásnějším dárkem, jaký mohla k svatbě dostat.

Munot, který obchoduje s obilím a látkami, médiím sdělil, že podobně by se měli zachovat i ostatní bohatí podnikatelé. “Je to nová kapitola v naší historii a doufám, že tento koncept napodobí i ostatní majetné rodiny,” prohlásil.

Další články

Zavří­t reklamu