válkaČeskoslovenskoobjevy

Na obálku Vogue se dostali (ne)obyčejní lidé, kteří sehráli důležitou roli během pandemie

Na obálku Vogue se dostali (ne)obyčejní lidé, kteří sehráli důležitou roli během pandemie
Zdroj: boredpanda.com
+ 9 fotek+ 10 fotek

Na přední straně červencového vydání britské verze Vogue výjimečně nenajdete žádnou celebritu ani modelku. Vedení populárního módního časopisu se rozhodlo tento prostor věnovat lidem, kteří koronavirové krizi čelí v přední linii.

Simona Knotkova 6. června 2020

„Tato historická kapitola způsobila, že společnost přesměrovala svou pozornost na lidi, kteří se obvykle nenachází v jejím středu,“ uvedl šéfredaktor britského Vogue Edward Enninful. Společně s týmem redaktorů vybral jako zástupce (ne)obyčejných lidí z davu trojici žen, jejímž prostřednictvím vzdal hold všem pracovníkům z přední linie.

Jednou z nich je jednadvacetiletá studentka obchodního managementu Anisa Omar, která se živí jako asistentka prodeje v supermarketu Waitrose. Nezvyklá situace podle jejích slov změnila přístup zákazníků k jejímu zaměstnání. „Před pandemií se na nás lidi dívali jako na asistenty prodeje, kteří jim ukázali, kde jsou vajíčka, a mohli si u nich na něco postěžovat. Teď pro nás ale mají mnohem větší porozumění. Chápou, že jsme tam celou dobu, zatímco oni nesmí opouštět domovy. Jsou k nám milejší a vřelejší,“ říká mladá žena.

V každodenním kontaktu s nebezpečným virem je také řidička metra Narguis Horsford. Onemocnění se nebojí, ale chybí jí kontakt s příbuznými. „Nemám strach, ale musím se izolovat od rodiny, protože jsem tu v přední linii. Oni se bojí, hlavně moje babička. Tohle nás rozhodně učí, že život je krátký a nic nemůžeme brát jako samozřejmost. Nedokážu si představit, že bych teď dělala něco jiného,“ řekla pro Vogue.

Třetí vyvolenou se stala čtyřiadvacetiletá porodní asistentka Rachel Millar. Překvapilo ji, s jakou ochotou u lidí se setkala poté, co jí bylo odcizeno kolo, kterým se dopravovala do práce. „Jedním z nejtěžších momentů pro mě bylo, když mi někdo ukradl kolo. Díky kamarádovi, který pracuje ve stejné nemocnici jako já, se pro mě ale podařilo vybrat víc než 500 liber. Další kolega o tom zveřejnil tweet a během hodiny mi místní společnost darovala úplně nové elektrické kolo,“ vypráví zdravotnice.

Na všechny ženy a jejich vyprávění se podívejte v přiloženém videu.

Další články

Zavří­t reklamu