válkaČeskoslovenskoobjevy

Na novozélandském ostrově se nemůže na silvestra pít. Parta kamarádů to vyřešila po svém a udělala si vlastní ostrov

Na novozélandském ostrově se nemůže na silvestra pít. Parta kamarádů to vyřešila po svém a udělala si vlastní ostrov
Zdroj: time.com

Nedokážete si silvestrovské oslavy představit bez alkoholu? Nedokázala to ani parta novozélandských kamarádů. Zákaz pití na veřejnosti obešla po svém.

Simona Knotkova 31. prosince 2019

Pokud se někdy ocitnete na novozélandském ostrově Coromandel a napadne vás dát si o státním svátku či v období od 23. prosince do 6. ledna venku něco ostřejšího, budete mít smůlu. Od roku 2003 tam v těchto dnech totiž platí zákaz pití na veřejnosti. V přepočtu na naši měnu může jeho porušení hříšníka přijít až na cca čtyři tisíce korun. Co ale dělat, když je silvestr a vy chcete pít alkohol za každou cenu venku? Na to se loni pokoušel přijít Leon Hayward z města Tairua. S partou kamarádů nakonec přišel na revoluční řešení – postaví si svůj vlastní ostrov, a protože se bude nacházet v „mezinárodní vodě“, zákony se na něho nebudou vztahovat.

„Řekli jsme si, že to bude sranda. Zákon o pití přece nebude platit, když budeme na našem vlastním ostrově,“ sdělil Novozélanďan do médií.

Nezávislý ostrov si postavili na mělkém ústí řeky vedoucí do moře. Jako stavební materiál jim posloužil písek, mušle a pár dřevěných prken pro stabilizování hmotnosti. Pak už stačilo jen sehnat stůl s lavicemi a chladící box plný alkoholického pitiva a párty mohla začít. Jejich nápad se překvapivě setkal s pozitivní odezvou, a to dokonce i od starostky správní oblasti Thames-Coromandel Sandry Goudie.

„Všechny to pobavilo, nikomu tím neublížili. Tvrdili, že se nachází v mezinárodních vodách, i když tomu tak samozřejmě nebylo. Tohle je něco, co naprosto miluju na Coromandelu – přirozenou vynalézavost lidí. Je to o kreativitě, právní stránka je druhá věc. Ráda vidím, když lidé během léta vymýšlejí podobně inovativní akce,“ nechala se slyšet žena.

Podobně reagoval také inspektor východní části regionu Waikato John Kelly. Dle jeho slov policie ani nezaznamenala, že se někdo pokusil obejít zákon. Co víc, strážník tento druh „zločinu“ dokonce schvaluje. „Takhle vypadá kreativní myšlení. Kdybych o tom věděl, pravděpodobně bych se k nim ještě připojil.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu