válkaČeskoslovenskoobjevy

Na Novém Zélandu mají knihovnu pro psy. Nejsou v ní knihy, ale klacky

Na Novém Zélandu mají knihovnu pro psy. Nejsou v ní knihy, ale klacky
Zdroj: bbc.com

Psa zabavíte v podstatě čímkoli, ale shodnout se lze na tom, že nejradši mají obyčejný dřevěný klacek. A protože těch dobrých klacků bývá málo a těžko se hledají, novozélandský pejskař Andrew Taylor přišel s nápadem “otevřít” psí knihovnu, v jejíž evidenci nejsou ovšem literární díla, nýbrž tlustší větve určené k aportování, kousání a vůbec ke všemu, co se s klacíkem dá dělat.

Marta Šindlauerová 3. ledna 2020

Andrew na ten nápad přišel, když mu z kácení stromů zbylo spoustu osekaných větví. A protože se zrovna v jeho okolí otevíral nový psí park a protože moc dobře věděl, jak hafani milují hry s klacíky a koneckonců jak je i obtížné najít ten pořádný, rozhodl se sbít bedničku, která by fungovala jako půjčovna klacků. Větve pořádně ošmirgloval a zbavil je zbytečností, aby byly pro pejsky pohodlné, a umístil je do skříňky, kterou nadepsal “stick library” (klacková knihovna) a připsal k tomu poznámku, aby se větve do kaslíku vracely. To aby bedna skutečně fungovala jako knihovna.

Jednoduchý nápad vzbudil velký zájem a pochvalu jak od okolních pejskařů, kteří již nemusí ztrácet čas s hledání správného klacku, tak jejich čtyřnohých přátel, kteří si tyto kvalitní přírodní hračky nemohou vynachválit. Tedy ne že by to svým páníčkům slovně sdělili, ale podle jejich výrazů se o tom vůbec nedá pochybovat.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu