válkaČeskoslovenskoobjevy

Na místě bitvy u Gettysburgu se prý zjevili duchové

Na místě bitvy u Gettysburgu se prý zjevili duchové
Zdroj: Profimedia
+ 3 fotky+ 4 fotky

Na místě jedné z nejvýznamnějších a nejkrvavějších bitev americké občanské války prý straší. Ducha na videu naposledy zachytila dvojice mužů. Anebo je to všechno jinak?

Simona Knotkova 19. října 2020

Místo bitvy u Gettysburgu je duchařskými úkazy pověstné. Naposledy se údajný přízrak ze záhrobí podařilo na kameru zachytit šestačtyřicetiletému Gregu Yuellingovi a jeho strýci. Jak muž vypověděl do médií, dvojice se na místo vydala z turistických pohnutek. Jedné deštivé noci se ale stala svědky něčeho nevysvětlitelného.

Thumbnail # Pušky nalezené na bojišti u Gettysburgu byly nabité a nefunkční, nikdo vlastně neví proč
Mohlo by Vás zajímat:

Pušky nalezené na bojišti u Gettysburgu byly nabité a nefunkční, nikdo vlastně neví proč

„Jeli jsme se tam podívat jako turisté, abychom se dozvěděli něco o historii občanské války a prohlédli si staré bojiště, na kterém Abraham Lincoln pronesl svůj slavný projev a staly se tam všechny ty věci. Jednou v noci jsme se tudy projížděli a začali jsme slyšet podivné zvuky. Já slyšel něco nalevo, zatímco můj strýc slyšel něco napravo. Byla tam mlha, ale taková divná. Byla jen v jednom místě, nebyla rozptýlená. Pak jsme viděli, jak se ve tmě něco hýbe, ty tvary byly velké jako člověk a jeden z nich proběhl dělem. Bylo to děsivé, šílené. Mého strýce to tak vystrašilo, že musel vytáhnout okýnko,“ vypověděl muž.

Hrůza z prožitého zážitku muže neopouštěla ani doma. Yuellinga prý něco táhlo zpátky na místo. „Doma jsme si to video pouštěli pořád dokola. Pro detailní pohled jsme si ho dali na velkou obrazovku, což nás ještě víc vyděsilo. Bylo to vzrušující, ale taky jsem měl nějaký divný, zlověstný pocit, jako by mě něco táhlo zpátky. Nemohl jsem usnout, ale zároveň jsem měl strach, tak jsem se tam už nevrátil.“

Thumbnail # Takto by vypadala válka Severu proti Jihu na barevných fotkách
Mohlo by Vás zajímat:

Takto by vypadala válka Severu proti Jihu na barevných fotkách

V červnu 1863 se u Gettysburgu odehrál jeden z největších masakrů americké občanské války, který nepřežilo až 51 tisíc vojáků. Zatímco větší výskyt duchů by tedy mohl být pochopitelný, podle některých lidí to rozhodně není případ nedávného videa.

„Jsou to jenom přední světla, která se odráží od děla a prosvětlují kapku vody. Když se podíváte blíž, uvidíte stékající proužek vody v momentě, kdy se na videu údajně zjevili duchové. O nic jiného nejde,“ rozlouskává „záhadu“ autor jednoho komentáře na YouTube.

Posuďte sami v přiloženém videu.

Další články

Zavří­t reklamu