válkaČeskoslovenskoobjevy

Na minci ze 17. století je létající talíř

Na minci ze 17. století je létající talíř
Zdroj: dailymail.co.uk

Na francouzském žetonu ze 17. století je vyobrazen kruhový objekt vznášející se nad zemí. Podle některých je to znázornění biblického Ezechielova kola, podle jiných je to štít a další tvrdí, že je to UFO.

Tomáš Chalupa 7. března 2016

Žeton se nepoužíval k placení, ale k počítání ve škole, byla to v podstatě učební pomůcka nebo součást her. Vědci si nejsou jistí, co na žetonu vlastně je. Samozřejmě odborníci nechtějí připustit, že by to mohlo být UFO, takže se mluví o květině, štítu nebo dokonce letící houbě. Existuje i názor, že jde o biblické Ezechielovo kolo.

Ufolog Scott C Warring si myslí, že na žetonu je vyobrazen létající talíř. „Prohlížel jsem si ho pořád dokola ze všech stran několik týdnů. Je to podle mého názoru jasný důkaz, že lidé kolem roku 1600 pozorovali UFO a rozhodli se jej dát na mince,“ tvrdí Warring. Latinský nápis Opportunus Addest značí: „Je zde v příhodný čas“. Znamená to, že mimozemšťané přiletěli ve správnou dobu? Warring si to rozhodně myslí.

Jenže problém je, že na podobném žetonu ze zhruba stejné doby je také vyobrazen letící kruhový objekt. I on se podobá létajícímu talíři, ovšem na něj ze země míří mnoho šípů. Je tedy jasné, že jde o štít. A aby nedošlo k mýlce, z druhé strany tohoto žetonu je štít vyobrazen naprosto jasně. Žeton byl zkrátka cosi jako šťastná karta, možná žolík, který majitele při hře chránil nebo symbolizoval nějakou velkou hodnotu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu