Tvář boha je údajně stará socha typická pro Asyřany. Jak se ale dostala na Mars?

Tvář boha je údajně stará socha typická pro Asyřany. Jak se ale dostala na Mars? | zdroj: dailymail.co.uk


Na Marsu je vidět prastará socha zobrazující boží tvář, tvrdí ufologové

TÉMATA: mars | záhady | ufo

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 11. 2015 | 09:45

Snímky z kráteru Concepción na Marsu odkryly jedno velké překvapení. Na jednom kameni je vyryta mužská tvář. Vypadá to jako socha ze starověké Asýrie. Jenže jak se tam dostala? NASA vydala jen strohé prohlášení, že objekt nebude dále zkoumat.

Tvář boha, jak se kameni mezi ugology začalo říkat, vyfotilo už v roce 2010 vozítko Opportunity. Teprve nyní se ale dostal na světlo světa snímek, na kterém je vidět onen podivný kámen, který vypadá jako zarostlý obličej. Opodál je druhý kámen, který také má představovat lidskou hlavu, jen jinak otočenou. 

"Ta tvář, která se na nás z fotky dívá, je velmi podobná sochám ve starověké Mezopotámii,"  tvrdí ufolog Scott Waring. Jak se staří Asyřané dostali na Mars, aby tam postavili onu sochu, nebo proč tam toho nepostavili víc, bohužel Waring nesděluje. Přesto v ufologické komunitě nález vzbudil velký rozruch. Naopak zcela klidná zůstává NASA. "Je to zcela normální přírodní kámen na povrchu kráteru, není to starověká socha,"  prohlásil mluvčí NASA Guy Webster s tím, že vesmírná agentura rozhodně nebude kámen dále zkoumat. 

NASA všechny podobné objevy pavouků, soch, pyramid a dalších objektů na Marsu označuje za pareidolii. To je v podstatě běžná věc. Každému z nás se už jistě stalo, že jsme viděli v lese něco, co vypadalo jako postava nebo zvíře, a pak se ukázalo, že tam nic nebylo. Mozek hledá známé předměty i ve zcela neznámém prostředí, kde být nemohou. Používá k tomu fantazii. A výsledkem je tak mimo jiné to, že Mars je podle ufologů docela hustě zastavěn a obydlen. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

24. 11. 2015 | 09:45

Zavří­t reklamu