válkaČeskoslovenskoobjevy

Na Maltě dodnes stojí uměle vytvořená vesnice, ve které se natáčel Pepek námořník

Na Maltě dodnes stojí uměle vytvořená vesnice, ve které se natáčel Pepek námořník
Zdroj: thevintagenews.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

V zátoce Anchor Bay nedaleko maltského městečka Mellieha najdete unikátní vesničku. Na začátku 80. let byla postavena speciálně pro filmové účely.

Simona Knotkova 5. září 2019

Popeye Village, Sweethaven Village nebo po česku jednoduše Pepkova vesnička – tak zní název malebného místa, které najdete na ostrově Malta. Společnými silami ji sedm měsíců dávalo dohromady studio Paramount Pictures a Walt Disney Productions pro muzikální snímek Roberta Altmana Pepek námořník. Ten si u kritiky sice nezískal příliš kladných recenzí, ale z historického hlediska je zajímavý minimálně z jednoho důvodu – svůj celovečerní debut v hlavní roli si v něm střihl tehdy devětadvacetiletý Robin Williams.

Poslední klapka produkce padla 19. června 1980, ale uměle vytvořenou vesnici, na jejíž vytvoření bylo použito tisíce dřevěných prken a šindelů, dva tisíce galonů barev a osm tun hřebíků, filmaři nestrhli. Dodnes slouží jako muzeum pod širým nebem a jedná se o jedinou lokaci v Evropě, která byla postavena pro filmové účely a stále stojí.

Návštěvníci se mohou těšit na všechny budovy, které viděli ve filmu – Pepkovu boudu, dům Olive Oyl, poštu, požární stanici, pekařství, zubaře nebo ševcovství, a to někde i s originálním vybavením a kulisami. Uvnitř budovy, která ve snímku vystupovala jako restaurace, jsou k vidění televizní obrazovky, na kterých nepřetržitě běží celý film. Zájemci si rovněž mohou v místním kině prohlédnout patnáctiminutový dokument, kterým jim o konstrukci vesnice a snímku sdělí vše podstatné.

Podobně jako v Disneylandu, také v ulicích Pepkovy vesničky lze některé z hrdinů příběhu potkat v podobě masek. Z množství doprovodných představení patří mezi nejoblíbenější svatba Pepka a Olive. A tím výčet atrakcí stále nekončí. Turisti se také mohou povozit na lodičkách nebo se na výstavě komiksů seznámit s raritními vydáními Pepka z 60., 70. nebo 80. let.

Jedinečné místo s atmosférou uprostřed Středozemního moře si prohlédněte na fotografiích v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu