válkaČeskoslovenskoobjevy

Na indickém vědeckém kongresu se probíraly starověké vesmírné lodi, byl z toho skandál

Prestižní Indický vědecký kongres je asi posledním místem, kde by člověk čekal debaty o 7000 let starých kosmických lodích, které cestovaly naší sluneční soustavou. Jenže přesně tohle se na setkání vědců dělo a byl z toho skandál.

Tomáš Chalupa 25. ledna 2015

Indický vědecký kongres je akce s mimořádnou prestiží, které se účastní i indický ministerský předseda Narendra Mondi. Rozhodně by tu nikdo nečekal alternativní vědecké směry, jako je teorie o starověkých vesmírných lodích. Jenže přednáška bývalého pilota a nynějšího šéfa pilotního výcvikového střediska, kapitána Ananda Bodase, s názvem Dávné indické vědy v textech sanskrtu otřásla průběhem celého vědeckého setkání a způsobila mimořádný povyk.

Například pracovník NASA a vědec Ram Prasad Gandhiraman ihned zorganizoval online petici, která měla za cíl zablokovat přednášení takového příspěvku na vědecké půdě. Podle něj šlo o směšování vědy a mytologie, což je podle něj mimořádně nebezpečné. „Takové věci vidíme v seriálech, jako jsou Ancient Allies (česky Vetřelci dávnověku), ale to nemá žádnou oporu ve vědě,“ nechal se slyšet Gandhiraman.

Co vlastně způsobilo takovou bouři mezi vědci? V textu přednášky bylo údajně například toto: „V písni Rigveda jsou zmínky o starověkých létajících strojích. Základní konstrukce byla velká zhruba 18×18 metrů, ale některé stroje měly přes 60 metrů. To bylo něco jako naše velká dopravní letadla. Tyto stroje měly 40 malých motorů. Naše technologie neznají takový typ pohonu.“ Dá se předpokládat, že podobné záležitosti konzervativní indické vědce přiváděly k zuřivosti. Nabízí se otázka, zda to náhodou není chyba.

Další články

Zavří­t reklamu