válkaČeskoslovenskoobjevy

Na hřbitově ze 12. století se objevil záhadný hrob

Na hřbitově ze 12. století se objevil záhadný hrob
Zdroj: messagetoeagle.com

V anglickém Stanstead Abbotts je kostel svatého Jakuba a u něj malý hřbitov ze 12. století. Na tomto hřbitově, kde už po celá desetiletí nikdo nevykopal jediný hrob, se našel jeden čerstvě vykopaný. Na místo byla povolána policie.

Tomáš Chalupa 19. dubna 2017

Neví se, kdo přesně hrob objevil, ale přivolaná policie celou věc rychle zdokumentovala. Forenzní odborníci zjistili, že v hlíně jsou pohřbeny lidské kosti. Hrob je starý méně než rok. Policie vzhledem k citlivosti případu a sakrálnímu charakteru místa nechce zveřejňovat žádné informace.

Lidé z okolí popisovali, že se k hrobu občas přibližoval neznámý člověk, který ve městě nežije. Policie také nezná totožnost této osoby. Anna Borella, vyšetřovatelka herdfordshirské policie, k tomu řekla: „Hrob je situován poblíž kostela, kolem něj žádé další hroby nejsou. Každá návštěva by tak byla nápadná. Vyzýváme každého, kdo viděl někoho u tohoto hrobu, aby se nám ozval.“

Samotný kostel svatého Jakuba je po léta opuštěn, používá se jen zcela výjimečně pro nějaké komunitní akce. Proč by někdo kopal hrob právě zde? Možná chtěl, aby jeho kosti ležely na posvátné půdě v sousedství předků, ale s jistotou se nedá říct nic.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu