válkaČeskoslovenskoobjevy

Na hřbitově nedaleko Prahy je slyšet dětský nářek a pohybují se tu hroby

Na hřbitově nedaleko Prahy je slyšet dětský nářek a pohybují se tu hroby
Zdroj: Martin Hubner

Máte rádi tajemno, strašidelné historky a záhadná místa? Připadá vám ale, že o nich můžete maximálně číst na internetu z tepla domova, protože se všechny nachází tisíce kilometrů daleko? Omyl. I u nás se totiž pár takových míst najde, takže vám nic nebrání vydat se je prozkoumat osobně. Mezi jedno z nejděsivějších míst v Česku patří například noutonický hřbitov, který leží jen pár kilometrů od centra Prahy…

Crazy Eyes 12. srpna 2015

Hřbitov v Noutonicích na Praze-západ je výskytem paranormálních jevů proslulý, intertet se jen hemží historkami lidí, kteří ho navštívili a zažili mezi hroby okamžiky, při kterých jim stydla krev v žilách. Z tajemného místa posledního odpočinku mají velký respekt i místní, kteří by přes něj údajně po setmění neprošli, ani kdyby jim to mělo výrazně zkrátit cestu domů. Podívejme se společně na několik největších záhad, které prý návštěvníci hřbitova zažili a o něž se podělili v mnoha diskuzích, které se hřbitovu věnují.

Tajemné kroky
Dupot, rychlé kroky, běhání mezi hroby či kolem aut, jenže nikdy nikoho nezahlédnete. I tak to prý chodí v Noutonicích. „Sedli jsme si do auta a prohlíželi fotky, které jsme na hřbitově udělali. A najednou jako by někdo nebo něco začalo chodit kolem. Rychle jsem vylezl a fotil. Na fotkách pak byla zvýšená koncentrace ornamentů. U jedné z hrobek jsem měl na chvíli dojem, že tam někdo stojí, ale nikdo tam nebyl, popisuje například jeden mladík.

Splašený fotoaparát
V roce 2003 jeden profesionální fotograf zpracovával příručku místním hřbitovem. Zdokumentovat některé hroby se mu však nepodařilo. Přestože fotil v pravé poledne a za světla, na snímku se hrob nezobrazoval, pouze podivná mlha.

Šepot soch
Od místa sousoší dvou postav jsou často slyšet další nezvyklé zvuky, se kterými se lidé na hřbitově již mnohokrát setkali. Nepříjemný a tichý šepot spojený se svíravým pocitem je jednou z nejčastějších zkušeností. „Zaslechli jsme zvláštní zvuky, které nám připomínaly šeptání nebo smích malé holčičky, tvrdí jeden z obyvatelů vesnice. „Když jsme procházeli kolem hrobu se sedící sochou, tak jsme slyšeli šepot,“ přidává další.

Tajemné hlasy
Jedno z nejtajemnějších míst v okolí Prahy mnohé děsí hlavně kvůli takzvanému úpění mrtvých. Z noutonického hřbitova jsou často slýchány zvuky připomínající křik a nářek dětí. „Na hřbitově byly jasně slyšitelné podivné zvuky. Byly to hlasy, které nemohl nikdo vydávat, bylo to jako troubení auta od vchodu, kde ale žádné auto nestálo,“ popsal jeden z místních.

Pohyb hrobů
Jen těžko vysvětlitelný je pohyb náhrobních kamenů. Mnozí se proto drží po setmění od hřbitova raději daleko. „Občas slyším šepot a skřípot z jedné hrobky. Jedna paní, která ze hřbitova právě vycházela, mi jednou řekla, že bych tam neměla chodit, že se tam pohybují hroby. Celé jsme to prošli. Když jsme se vraceli, tak byl slyšet divný škrábavý zvuk. Můj přítel tvrdil, že mu to připomíná odsunutí kamenné desky. Ale nebyl tam kromě nás nikdo,“ zavzpomínala mladá žena.

Linoucí se mlha
Parta milovníků tajemna vyrazila v noci na noutonický hřbitov s kamerou zaznamenávající pohyb v souvislosti se změnou teploty. Termokamera prý poklesla o 3,5 stupně, začal foukat vítr a kolem hřbitovní zdi se linula bílá mlha. Přitomnost oné mlhy zažilo i mnoho dalších návštěvníků, kteří hřbitov raději rychle opustili.

Část lidí historkám z noutonického hřbitova plně důvěřuje, skeptikové je svádějí spíš na bujnou fantazii uživatelů internetových diskuzí. A co vy? Troufnete si hřbitov navštívit a přesvědčit se na vlastní kůži?

Další články

Zavří­t reklamu