válkaČeskoslovenskoobjevy

Na festivalu v italských Dolomitech se spí v houpacích sítích zavěšených stovky metrů nad zemí!

+ 14 fotek+ 15 fotek

Milujete výšky? Pak si rozhodně nenechejte ujít mezinárodní festival Highline Meeting, který se každoročně pořádá na Monte Piana v Sextenských Dolomitech. Tam se totiž tráví ve výškách nejen dny, ale i celé noci. Účastníci festivalu nenocují v hotelích, ale kolébají se v houpacích sítích, zavěšených na laně několik set metrů nad zemí.

Ivanhoe 24. dubna 2015

Kdo trpí strachem z výšek, zřejmě se při představě takto strávené noci otřese hrůzou. Jenže slackeři – jak se dnes říká moderním provazochodcům – neznají krásnější pohled při ranním probuzení, než je ten, který se jim naskýtá z výšin stolové hory Monte Piana. Nad hlavou obloha, pod nohama hluboko dole zem a kolem dokola jen samé hory, co víc si přát?

Tohle místo však nebylo vybráno jen kvůli úchvatnému výhledu a přírodním krásám. V Monte Piana probíhaly během první světové války dva a půl roku tuhé boje. Útok střídal protiútok. Územní zisky byly mizivé, cena však obrovská. Zahynulo tu přibližně 10 000 vojáků obou válčících stran. „Zvuk granátů a střel vítal zimu, ale my přivítáme zimu ve štěstí, týmové spolupráci a s obrovskou vášní pro hory. Tohle setkání sbližuje highlinery a milovníky hor z celého světa,“ prohlašují na svých webových stránkách.

Letos v září se bude festival konat už po čtvrté. Kromě toho, že si tu slackeři odvážně zabalancují na zploštělém a povoleném laně, užijí si dalších festivalových radovánek jako jídla, pití a hudby. Zájemci mají možnost ve výškách také meditovat a cvičit jógu nebo si vyzkoušet tandemové paraglindingové lety v horách.

Další články

Zavří­t reklamu