válkaČeskoslovenskoobjevy

Na dobové pohlednici se ženy labužnicky oddávají pojídání exotického banánu

Na dobové pohlednici se ženy labužnicky oddávají pojídání exotického banánu
Zdroj: vintag.es
+ 19 fotek+ 20 fotek

Humornou podívanou nabízí francouzská pohlednice z 20. let minulého století. Ženy od osmnácti až do čtyřiceti let jsou na ní poučovány, jak správně jíst banán.

Simona Knotkova 16. dubna 2019

Banánovník byl podle archeologických nálezů domestikován na území dnešní Papuy-Nové Guineji v roce 8000 př. n. l. První známý organizovaný sad, který se nacházel v Číně, je ale mladšího data a pochází z roku 200 n. l. Později se ovoce rozšířilo do Afriky a v roce 1502 byly portugalskými kolonisty vybudovány banánové sady v Karibiku a ve Střední Americe. V Evropě se podle dochovaných pramenů první banán prodal v Anglii roku 1633. Ještě do začátku 20. století byl ale velmi drahým a nedostupným zbožím.

O exkluzivitě tropického ovoce vypovídá i dobová pohlednice, která dámám radí, jak mají banán správně pojídat. Záhadou zůstává, proč tento manuál už neříká, že by se banán měl před konzumací také oloupat…

Další zajímavosti z historie banánu si můžete prohlédnout v naší galerii, kde najdete výběr retro reklam spojených s exotickým ovocem.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu