válkaČeskoslovenskoobjevy

Na bolest zad si muž naordinoval sperma do žil. Nedopadlo to dobře

Na bolest zad si muž naordinoval sperma do žil. Nedopadlo to dobře
Zdroj: Profimedia

Zoufalá situace dohání lidi k zoufalým řešením. Nejmenovaný třiatřicetiletý muž se kupříkladu rozhodl, že bolest zad si vyléčí velmi netradičním způsobem.

Simona Knotkova 31. ledna 2021

O případu informoval medicínský žurnál Irish Medical Journal. Do nemocnice Adelaide and Meath Hospital v Dublinu přišel muž, který si stěžoval na silnou bolest v dolní oblasti zad. Jednalo se o pacienta, který byl už v minulosti zkoumaný kvůli chronické bolesti zad. Nejmenovaný třicátník tvrdil, že bolest se zhoršila poté, co se pokusil zvednout těžký předmět. Vyšetřující zdravotníky však zaujalo ještě něco jiného.

Thumbnail # Do žil jim vstříkl rtuť a proměnil jejich krev v kov. Modely oběhové soustavy provází děsivá legenda
Mohlo by Vás zajímat:

Do žil jim vstříkl rtuť a proměnil jejich krev v kov. Modely oběhové soustavy provází děsivá legenda

Mužovo pravé předloktí bylo opuchlé a nacházel se v něm hluboký absces. Krevní test odhalil, že místo je zanesené infekcí. Po zdroji problému lékaři naštěstí nemuseli dlouho pátrat. Pacient se přiznal, že se bolest zad pokouší vyléčit velice neotřelou kúrou. Sám sobě si naordinoval spermatické injekce, které si po dobu roku a půl jednou měsíčně píchal do žil. Není přitom jasné, kde na podivný způsob léčby přišel. Zdravotníci se na internetu marně snažili najít další příklad, kdy někdo jiný léčení vlastním spermatem v minulosti podstoupil nebo to druhým doporučoval.

„Po rozmanitějším hledání na internetových stránkách a diskusních fórech se nám nepodařilo najít žádnou dokumentaci o spermatických injekcích na bolest zad nebo jiné užití. Muž si tento lék tedy vymyslel nezávisle na zdravotnických radách,“ stojí v textu doktorky L. Dunne z dublinské nemocnice.

Thumbnail # Pro krásu všechno. V 16. století pila šlechta zlato
Mohlo by Vás zajímat:

Pro krásu všechno. V 16. století pila šlechta zlato

Díky včasnému objevení zaneseného místa se u muže naštěstí nedostavily komplikace. Krátce poté, co mu byla nitrožilně nasazena antibakteriální léčba, byl propuštěn domů. Po krátké hospitalizaci se zlepšila také jeho záda, patrně díky pobytu na lůžku a klidu.

Lékaři na jeho případě demonstrují nebezpečnost podobné metody a varují všechny další jedince, kteří by se v alternativní léčbě zhlédli. Vynalézavý muž tak proti své vůli alespoň posloužil vědě, protože neexistuje žádná další studie o nitrožilním podávání spermatu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu