Náš svět je možná jen simulace, tvrdí Bank of America.

Náš svět je možná jen simulace, tvrdí Bank of America. | zdroj: dailymail.co.uk


Na 50% žijeme v Matrixu, budete koukat, kdo s tímto tvrzením přišel

TÉMATA: věda | matrix | teorie

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 09. 2016 | 12:00

Jako by představa, že náš svět není skutečný, ale je to jen "matrix", stále více vzrušovala vědce, spisovatele nebo třeba ufology. Nyní se ovšem do zástupu zastánců této teorie přidala instituce, od které by to nikdo nečekal - Bank of America.

Banka vydala prohlášení k investorům, které říká, že na 20 až 50 % existuje šance, že celý svět kolem nás je jen jedna velká 3D simulace. Ve zprávě stoji: "Vědci, filozofové i kapitáni byznysu věří, že je 20-50 procentní šance, že lidstvo žije v počítačem řízené simulaci." Pokračuje informací, že se v tomto roce sešli přední vědci v Americkém národním muzeu, aby o této myšlence společně debatovali. 

Simulaci mohli spustit nějaké neznámé bytosti, nebo třeba lidé na Zemi v daleké budoucnosti."Je možné, že s pokrokem v oblasti umělé inteligence, virtuální reality a výpočetního výkonu by se příslušníci budoucích civilizací mohli rozhodnout spustit simulaci svých předků." Je to, jakobychom my spustili simulaci světa 12. století.  "Pokud nyní žijeme v simulaci, naši potomci téměř určitě nikdy nespustí simulaci svých předků." Nemohou jí spustit, protože i oni budou simulací. Anebo nebudou existovat, protože třeba někdo simulaci ukončí.

Bohužel ze zprávy není jasné, jak se v případě, že jde o simulaci, má lidstvo zachovat. A už vůbec není jasné, jak taková informace má ovlivnit investiční portfolia akcionářů. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 09. 2016 | 12:00

Zavří­t reklamu