Dovolená bez mužů - nuda, nebo skutečný relax?

Dovolená bez mužů - nuda, nebo skutečný relax? | zdroj: odditycentral.com


Mužům vstup zakázán: Ve Finsku vyrostl resort určený pouze pro ženy

TÉMATA: finsko | ženy

user-avatar

Simona Knotková

27. 02. 2018 | 08:00

Ve Finsku najdete ostrov SuperShe, ve kterém nenatrefíte ani na jednoho muže. Podle majitelky resortu si ženy jenom tak mohou plně odpočinout.

Nápad vznikl v hlavě americké podnikatelky Kristiny Roth. Ta si na dovolené v Kalifornii všimla, že muži ženy příliš vyrušují, a ony se tak nemohou soustředit na svůj vlastní odpočinek.

"Když jde kolem nějaký roztomilý kluk, žena si začne rty obtahovat rtěnkou. Myšlenka zní: Hej, soustřeď se na sebe. Nepokoušej se zvýšit hladinu svých hormonů," říká Roth.

Tvrdí, že není žádná militantní feministka a naopak si užívá mužské společnosti na dovolené. Podle ní by měla ale existovat i místa bez mužů, kde se ženy mohou koncentrovat na svou vlastní osobu a naplno si užít relaxu. Když při tom koukáte po chlapech a svou pozornost obracíte na ně, moc si neodpočinete.

Kristina Roth

Byl to přitom právě muž, který jí dopomohl k zisku ostrovu. Roth ho poznala během pobytu ve Finsku a zamilovala se do něj. "Pořád mi říkal, že sousední ostrov je na prodej. Odpovídala jsem mu, že nemám zájem, protože jsem zrovna koupila nádherný kus pevniny na Turks a Caicos."

Když ale Američanka ostrov navštívila, byla unešená a rozhodla se, že SuperShe postaví právě tam. Nyní se na ostrově nachází deset moderně vybavených chatek a lázně. Návštěvnice budou moci podstoupit některou z dobrodružných aktivit nebo se zapsat na kurz meditace či vaření. Další činnosti budou přibývat podle zájmů žen.

"Našim cílem je vytvořit utopii, kde se ženy dají dohromady a společně se samy o sebe budou starat. Otevření ostrova nám pomůže vybudovat fyzický prostor, na kterém si ženy budou moci kdykoliv během roku dobít baterky."

Pohled do chatky na ostrově SuperShe

SuperShe navštívilo už několik zkušebních hostů z řad nejbližších kamarádek podnikatelky. Veřejnosti bude ostrov přístupný od července. Rezervace však nebude tak snadná. Zájemkyně musí nejprve vyplnit přihlašovací formulář, podle kterého Roth zhodnotí, zda se na ostrov hodí. Žena se brání, že by se mělo jednat o elitářství. Kritikům jejího nápadu se také nelíbí, že nebere v potaz možnost homosexuálních návštěvnic. Myšlenka "sexuálního nerozrušování" by v takovém případě asi moc nefungovala… 

témata

user-avatar

Simona Knotková

27. 02. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu