válkaČeskoslovenskoobjevy

Muži se někdo vloupal do domu. Místo krádeže mu to tam ale uklidil

Muži se někdo vloupal do domu. Místo krádeže mu to tam ale uklidil
Zdroj: odditycentral.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Když se muž z massachusettského Marlboroughu vrátil s malým synem odpoledne domů, nestačil se divit. Neznámý člověk mu to tam totiž skoro celé uklidil.

Simona Knotkova 1. června 2019

Nate Roman (44) si hned ve dveřích svého domu všiml, že něco nehraje. Neudivily ho ani tak odemčené vstupní dveře; jak přiznává, často je zapomíná zamknout. Byla to spíše vůně čistících prostředků, která se vznášela ve vzduchu. Když pak pokračoval do své ložnice a pokoje pětiletého syna, čekal ho šok.

„Když jsme dům ráno opouštěli, v obou pokojích vládl binec. Teď byly koberce vysáté a všechno bylo čisté a uklizené. Syn měl všechny plyšáky seřazené. Upřímně mě to vyděsilo,“ vypovídal muž.

Přítomnost vetřelce v domě potvrzovala také uklizená koupelna, kterou někdo navrch ozdobil origami z toaletního papíru v podobě růžičky. Z neznámých důvodů se uklízeč nepodíval jenom do kuchyně. Roman ihned zalarmoval policii, ale ta vlastně neměla moc co řešit. „Nedošlo k žádnému zločinu, nic nechybělo a nic nebylo poškozené. Policie tedy moc možností neměla.“

Seržant marlboroughské policie Daniel Campbell netajil své udivení. „Podobný případ nebyl v žádné jiné lokaci dosud hlášen. V současné době nemáme žádné podezřelé,“ sdělil novinářům.

I když je rodinný dům hlídaný kamerovým systémem, toho dne byl shodou okolností deaktivovaný alarm a žádné kamerové záznamy nebyly pořízeny. Zapnutý byl pouze senzor dveří, díky kterému majitel zjistil, že cizí člověk byl v jeho domě kolem devadesáti minut. Roman je názoru, že pravděpodobně došlo k omylu a některý z pracovníků úklidové služby si spletl dům. Tato možnost ale nevysvětluje, proč zaneřáděná kuchyň zůstala bez povšimnutí.

S odstupem času incident možná vypadá humorně, ale muž si kvůli tomu prožil krušné chvíle. „Pár dní bylo celkem napjatých, bál jsem se. Znepokojovalo mě, že byl někdo u nás doma. Bylo to, jako byste otevřeli skříň a našli v ní pár divných věcí. Teď to už beru s humorem, ale zprvu na tom opravdu nic vtipného nebylo.“

Na závěr dodává: „Růžičku jsem si nechal jako suvenýr.“

Další články

Zavří­t reklamu