válkaČeskoslovenskoobjevy

Muži hrozí dva roky za porušení listovního tajemství. Otevřel dopis svého desetiletého syna

Muži hrozí dva roky za porušení listovního tajemství. Otevřel dopis svého desetiletého syna
Zdroj: odditycentral.com

Nemá pro vás listovní tajemství žádnou váhu a běžně otevíráte dopisy partnera nebo potomků? Nejenom že porušujete soukromí druhého, ale navíc kvůli tomu můžete klidně stanout před soudem. Stejně jako muž ze Španělska.

Simona Knotkova 5. června 2019

Případ má svůj původ už v roce 2012. Muž ze španělského města Seville tehdy otevřel dopis adresovaný jeho desetiletému synovi. Odesílatelem byla chlapcova teta z matčiny strany, která se ho v listu snažila přesvědčit, aby v nadcházejícím soudu o domácím násilí vypovídal proti svému otci. Dopis byl rovněž plný urážek na adresu muže.

Ten korespondenci využil jako důkazní materiál, že se rodina jeho manželky pokoušela ovlivnit synovu výpověď, a spor se mu nakonec opravdu podařilo vyhrát. Rodinné problémy tím ale neskončily, naopak. Teta chlapce využila vzniklé situace a muže nyní obvinila ze zneužívaní soukromí dítěte. To měl porušit, když otevřel dopis, který mu nebyl adresován.

Pokud soud uzná Španěla vinným, hrozí mu až dvouletý trest. Navíc by měl synovi a tetě zaplatit tučné odškodné v hodnotě 3 tisíc euro (cca 77,5 tisíc korun). Právníci žalující strany dále požadují, aby obžalovaný platil po dobu dvanácti měsíců denní pokutu v částce 6 euro (cca 154 korun).

Otec dnes sedmnáctiletého mladíka tvrdí, že ho zmátlo křestní jméno (on i syn mají stejné) na obálce a dopis otevřel omylem. Obhajoba se u soudí brání také prohlášením, že muž jako zákonný zástupce dítěte měl právo dopis otevřít.

Celá věc je stále v šetření.

Další články

Zavří­t reklamu