Pokémon Koffing a další potvůrky prý zamořily Muzeum holokaustu ve Washingtonu.

Pokémon Koffing a další potvůrky prý zamořily Muzeum holokaustu ve Washingtonu. | zdroj: washingtonpost.com


Muzeum holokaustu pobuřuje výskyt jedovatého pokémona

TÉMATA: muzea | holokaust | pokémoni | hry

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 07. 2016 | 10:00

Nejnovější celosvětový hit lovení pokémonů za pomoci aplikace Pokemon Go už dosáhl bizarních rozměrů. Lidé hledají virtuální pokémony opravdu všude, a tak není divu, že v Muzeu holokaustu ve Washingtonu došla pracovníkům trpělivost a vyvěsili nekompromisní zákaz: Nelovte zde pokémony! Důvodem je údajný výskyt jedovatého pokémona Koffina.

Muzeum vyhlásilo PokéStop zónu v celém svém objektu. To znamená, že v něm není možné chytat žádného pokémona. Důvodem je obrázek, na kterém je pokémon Koffing. Ten má schopnost vypouštět jedovatý plyn. Je umístěn do sálu Heleny Rubinsteinové, který ukazuje svědectví Židů, kteří přežili plynové komory koncentračních táborů. Odkud se obrázek vzal a kdo ho vytvořil, není jasné, mluví se i o tom, že je to cílený hoax. Muzeum se už obrátilo na provozovatele hry, ale zatím nedostalo odpověď, zda Koffin skutečně v muzeu je či nikoliv.

Podle informací vedení muzea v něm v minulých dnech pobíhalo několik lidí, které zjevně vůbec nezajímala výstava samotná a byli zabráni pouze do hry. Jeden z návštěvníků prý chytil v muzeu pokémona Krabbyho, když čekal ve frontě na lístky. Muzeum se proto rozhodlo čelit zamoření pokémony právě plošným zákazem jeho chytání.

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

14. 07. 2016 | 10:00

Zavří­t reklamu