válkaČeskoslovenskoobjevy

Muže odjakživa fascinovali roboti. Ve čtyřiceti letech si doma sestrojil umělou Scarlett Johanssonovou

Scarlett Johanssonová si ve snímku Spikea Jonze Her zahrála umělý hlas, do kterého se zamiloval Joaquin Phoenix. O tři roky později se přitom sama stala předlohou pro jednoho robota. "Podomácku" si ho vyrobil čínský designér Ricky Ma.

Simona Knotkova 12. dubna 2016

„Roboty mám rád už od dětství. Sledoval jsem s nimi animáky. Tehdy běžel seriál Transformers, s roboty vydávali videohry. Když jsem byl starší, chtěl jsem si jednoho i vyrobit. Říkal jsem si, že pokud tento sen zrealizuji, nebudu ničeho v životě litovat,“ vypráví dnes dvaačtyřicetiletý muž.

Od originálu takřka k nerozeznání.

Od originálu takřka k nerozeznání.

Začátky rozhodně nebyly jednoduché. Rickymu chyběly potřebné vědomosti, a tak se musel nejprve věnovat náročnému samostudiu elektromagnetiky a programování a hlouběji se musel ponořit do anatomie. Aby jeho dílo bylo věrnou kopií člověka, procvičit musel i své kreativní dovednosti. Netřeba dodávat, že se rozhodně nejednalo o levnou záležitost. Splnění dětského snu ho stálo přes milion korun.

Nejprve ho měli za blázna. Jako spoustě jiných velkých "bláznů" napříč dějinami, se mu ale podařilo něco neuvěřitelného.

Nejprve ho měli za blázna. Jako spoustě jiných velkých „bláznů“ napříč dějinami, se mu ale podařilo něco neuvěřitelného.

„Ostatní si mysleli, že nejsem normální. ‚Vyhodíš za to spoustu peněz. Víš vůbec, jak na to? Je to strašně těžké,‘ říkali mi.“ Řečí nepodporujícího okolí si ale nevšímal a soustředěně si šel za svým cílem. A jak to už tak mnohdy u podobných potrhlých snílků bývá, jeho vytrvalá snaha přinesla plody. Výsledkem je model podobný známé herečce Scarlett Johanssonové. Muž mu však dal jméno Mark 1. Robot dokáže hýbat rukama a nohama, ohýbá se v boku, kývá hlavou a dokonce dokáže říct pár frází. Na hlášku „Jsi krásná“ se kupříkladu usměje a řekne „Hehe, díky.“ Sedmdesát procent těla této robotické sexbomby sestrojil pomocí 3D tiskárny a kupředu postupoval metodou pokus- omyl.

Když uvážíme, že autor je jen nadšeným amatérem, konečné dílo je opravdu impozantní! Ricky Ma nyní doufá, že pro svůj výtvor najde vhodného investora a díky získaným financím bude moci pokračovat v další práci. O svých zkušenostech také plánuje napsat knížku.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu